SVECI BRUTALNO PONIŽENI: Čelsi DEMOLIRAO Sautempton, prvak Evrope demonstrirao SILU! VIDEO

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Čelsija ubedljivo su savladali Sautempton na gostovanju u utakmici 32. kola Premijer lige rezultatom 6:0.

Plavci su nakonn bolnog poraza u Ligi šampiona od Reala, odgovorili u velikom stilu.

Bukvalno su demolirali Sautempton i najavili izlazak iz krize, pošto su i pre Reala ubedljivo poraženi od Brentforda( 1:4) na svom terenu.

Po dva pogotka za Čelsi postigli Maunt i Verner, a u listu strelaca upisali su i Alonso i Haverc.

Londonska ekipa povela je u osmom minutu golom Markosa Alonsa, a prednost je udvostručio Mejson Maunt u 16. Pet minuta kasnije treći gol postigao je Timo Verner, a zatim je strelac bio Kaj Haverc, u 31. minutu.

Peti gol na utakmici postigao je Verener u 49. minutu, a konačan rezultat postavio je Mejson Maunt u 54.

Čelsi ima 18 pobeda i 62 boda na trećem mestu na tabeli. Sautempton je nastavio niz bez pobede i sa 36 bodova zauzima 13. mesto.

Fudbaleri Lidsa pobedili su na gostujućem terenu Votford sa 3:0.

Lids je poveo golom Rafinje u 21. minutu, a zatim je Rodrigo uvećao prednost u 73. minutu. Konačan rezultat postavio je Džejk Herison golom u 85. minutu.

Lids je u poslednje četiri utakmice zabeležio tri pobede i remi i odmakao se od borbe za opstanak, pošto zauzima 16. mesto na tabeli sa 33 boda. Votford je na pretposlednjem 19. mestu sa 22 boda.

Arsenal

Fudbaleri Brajtona pobedili su u Londonu domaći Arsenal sa 2:1.

Brajton je poveo pogotkom Leandra Trosarda u 28. minutu, a prednost je udvostručio Enok Mvepu u 66. minutu. Jedini gol za domaće postigao je Martin Odegard u 89. minutu.

Posle osme pobede u ligi Brajton je 11. na tabeli sa 37 bodova. Arsenal je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno 10. i zauzima peto mesto na tabeli sa 54 boda, koliko ima i četvrtoplasirani Totenhem.

Ranije danas Everton je pobedio Mančester junajted sa 1:0, a kasnije igraju Aston Vila - Totenhem.

Nakon 32. kola Čelsi je na trećem mestu 62 boda, dok je Sautempton 13. sa 36 bodova.