ENGLEZI DIŽU SRBINA U NEBESA: Mitrović uveo Fulam u Premijer ligu! Postigao 2 gola, potrebna još 3 za rekord svih vremena! VIDEO

bog fulama

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović briljirao je u pobedi Fulama nad Prestonom (3:0), kojom je klub iz Londona obezbedio plasman u Premijer ligu.

Fulam je tri kola pre kraja stekao nedostižnu prednost u odnosu na pratioce pa će naredne sezone igrati sa najboljim engleskim klubovima.

Mitrović je postigao dva gola, oba u prvom poluvremenu u 9. i 41. minutu. Sa ta dva gola je stigao do kvote 40 u sezoni, pa mu za obaranje apsolutnog rekorda nedostaju još tri gola. Priliku za to će imati u preostale tri utakmice u sezoni.

Mitrogol juri još jedan fantastičan rekord Ima priliku da postane najefikasniji strelac drugog ranga engleskog fudbala još od Drugog svetskog rata. Potrebno je da nadmaši 42 gola Gaja Vitingema, koji je 1992/93. u dresu Portsmuta postavio rekord.