Dortmundu samo bod

Bundesliga

Subotić igrao ceo meč za tim šampiona Nemačke, dok je Aleksandar Ignjoski pobedu Verdera posmatrao sa klupe

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda osvojili su samo bod na gostovanju u Nirnbergu 1:1 (1:1), u utakmici drugog kola prvenstva Nemačke.Domaćin je poveo golom Pekharta u 32. minutu, posle greške golmana Vajdenfelera, a osam minuta kasnije izjednačio je Blažikovski. Srpski reprezentativac Neven Subotić odigrao je ceo meč.

Pravi debakl doživeo je Hofenhajm, porazom na svom terenu od Ajntrahta sa 0:4 (0:2), dok je Verder pobedio Hamburg sa 2:0 (1:0). Aleksandar Ignjoski proveo je ceo meč na klupi, dok u gostujućem timu nije bilo povratnika i najvećeg pojačanja Rafaela Van der Varta.

Rezultati drugog kola Bundes lige: Leverkuzen - Frajburg 2:0, Hofenhajm - Ajntraht 0:4, Nirnberg - Dortmund 1:1, Šalke - Auzburg 3:1, Verder - Hamburg 2:0. Fortuna - Menhengladbah 0:0. Sutra: Volfsburg - Hanover (15.30), Bajern - Štutgart (17.30), juče: Majnc - Grojter Firt 0:1.