00:33

Dominacija srpskog reprezentativca: Filip Kostić razmontirao Barselonu

EVROPSKI KUPOVI

EVROPA BRUJI O SRBINU! Kostić sa dva gola izbacio Barselonu! Dželati Zvezde i Partizana prošli u polufinale (VIDEO)

LIGA EVROPE, ČETVRTFINALE

Atalanta - Lajpcig 0:2 (0:1), prvi meč 1:1

Barselona - Ajntraht 2:3 (0:2), prvi meč 1:1

Lion - Vest Hem 0:3 (0:2), prvi meč 1:1

Rendžers - Braga 3:1, 2:1 (2:0), prvi meč (0:1)

LIGA KONFERENCIJA, ČETVRTFINALE

PAOK - Marsej 0:1 (0:1), prvi meč 1:2

Roma - Bodo Glimt 4:0 (3:0), prvi meč 1:2

Slavija P. - Fejnord 1:3 (1:1), prvi meč 3:3

PSV - Lester 1:2 (1:0), prvi meč 0:0

Evropa bruji o srpskom reprezentativcu Filipu Kostiću, koji je sa dva gola bio najzaslužniji za veliku pobedu nemačkog tima na Nou kampu: Barselona - Ajntraht 2:3 (0:2).

Filip Kostić

Kostić je prvo postigao gol iz penala na početku meča, a potom je preciznim udarcem sredinom drugog poluvremena rešio pitanje pobednika i odveo Ajntraht u polufinale. Domaćini su se trgli tek u sudijskoj nadoknadi, kada su golovima kapitena Busketsa i Depaja iz penala pokušali da dođu do produžetaka, ali za to nije bilo vremena i slavni katalonski klub je eliminisan sa evropske scene.

Produžeci

Kraj u Glazgovu, Rendžers je u polufinalu Lige Evrope

105. minut - Medeiroš (Braga) crveni karton, gosti sa dva igrača manje

102. minut - Ruf donosi prednost "policajcima" - 3:1

91. minut - počeli porodužeci u Glazgovu

Drugo poluvreme:

90+11 minut - Depaj (Barselona), gol iz penala, ali nema više vremena za Barselonu. Ovo je njen neočekivani kraj ove sezone u Evropi - 2:3

90+11 minut - N`dika (Ajntraht) crveni karton

90+4. minut - Kačaraba (Slavija) crveni karton

90+1. minut - Buskets (Barselona) - gol za evropskog velikana, ali je to slaba uteha - 1:3

78. minut - Sinistera (Fejnord), velika pred nost gostiju iz Roterdama u Pragu - 1:3

67. minut - GOOOL - Kostić (Ajntraht) - fantastična partija i meč karijere reprezentativca Srbije, uhvatio je u raskoraku golmana Barselone Ter Štegena i preciznim udarcem praktično rešio pitanje pobednika - 0:3

60. minut - VAR tehnologija nije radila skoro pet minuta u Barseloni, koliko je i trajao prekid!

59. minut - Desers (Fejnord) opet postiže gol za novu prednost tima iz Roterdama u Pragu - 1:2

58. minut - Kolosalna prilika za Ajntraht, šut Lindstroma, ali golman Barselone Ter Štegen brani nogom!

55. minut - gužva u petercu Ajntrahta, ali nema gola za Barselonu

49. minut - Zaniolo (Roma), het-trik napadača "vučice" - 4:0

48. minut - Bouen (Vest Hem) strelac za ubedljivo vođstvo "čekićara" u Lionu - 0:3

Prvo poluvreme

45. minut - Tavernije (Rendžers), precizan sa bele tačke za - 2:0

44. minut - Rajs (Vest Hem) duplirao prednost gostiju iz Londona u Lionu - 0:2

43. minut - Tormena (Braga) crveni karton

39. minut - Bivši fudbaler Partizana Andrija Živković umalo da donese izjednačenje PAOK-u u Solunu

37 minut - Bore (Ajntraht) - evrogol Kolumbijca za veliku prednost gostiju iz Frankfurta - 0:2

34. minut - Paje (Marsej) - posle evrogola u prvom meču na jugu Francuske, efikasan i u Solunu - 0:1

29. minut - Zaniolo (Roma) se po drugi put upisuje u strelce, Rimljani siloviti - 3:0

23. minut - Zaniolo (Roma) udvostručio prednost domaćina - 2:0

14. minut - Traore (Slavija), najava goleade i u Pragu - 1:1

5. minut - Abraham (Roma), jedini preostali predstavnik Italije dolazi u vođstvo - 1:0

5. minut - poništen gol Rendžersa zbog igranja rukom Rufa

4. minut - GOOOL - Kostić (Ajntraht), reprezentativac Srbije je siguran sa bele tačke, utišao je Nou kamp, veliko slavlje gostujućih navijača iz Frankfurta - 0:1

2. minut - Desers (Fejnord), bivši prvak evrope poveo u glavnom gradu Češke - 0:1

2. minut - Tavernije (Rendžers) dovodi domaćina u vođstvo protiv Brage - 1:0

Barselona želi pehar Lige Evrope i to ne krije. Trokorak do borbe za pehar u Sevilji 18. maja vodi večeras preko Ajntrahta iz Frankfurta koji je u prvom meču možda ostao bez utešne nagrade jer 1:1 je rezultat koji je više prijao Kataloncima.

- Moramo pre svega da smanjimo broj izgubljenih lopti, da budemo koncentrisaniji. Teren možda u Nemačkoj nije bio idealan, ali sutra hoće. Zato nema izgovora. Na ovom niovu takmičenja se svaka greška, svaka izgubljena lopta skupo plaća. Moramo da imamo dobar presing, da napadnemo bolje i da poboljšamo mentalitet. Postoji psihički zamor, gubitak koncentracije od utakmica na svaka tri dana, ali moramo da budemo srećni što je to tako. Na početku sezone nije bio cilj osvajanje Lige Evrope, ali je sada to postao - rekao je trener Barselone Ćavi Ernandez.

Situacija sa povređenim igračima je daleko bolja u Barseloni nego pred prvi meč, u tim su se vratili Depaj i Dest, jedino je Pike pod znakom pitanja. Sa druge strane Filip Kostić i ostali igrači Ajntrahta sigurno je da će na "Kamp Nou" pokušati da naprave iznenađenje.

Do svih četvrtfinalsita samo je Braga napravila mali kapital u prvom meču. Kako će na kraju završiti duel dva Zvezdina rivala ove sezone, videćemo na "Ajbroksu", a domaćini su i dalje bez golgetera Morelosa dok je vezni igrač Lundstram neizvestan.

Solun je na nogama, navijači PAOK-a su opustošili blagajnu jer se nadaju da bi njihovi miljenici mogli da nadomeste mali minus sa "Velodroma" i preko Olimpika Marselja uđu u polufinale Lige konferencija.

Andrija i Živko Živković, a pre svih trener Razvan Lučesku nadaju se da će ekipa smoći snage da postigne više od jednog gola na meču, jer im je realizacija i dalje rak rana. U poslednjih šest mečeva samo su Gentu dva puta zatresli mrežu, a večeras na "Tumbi" neće biti dovoljan samo minimalac, koji vodi u produežetke i eventualno penale.

Marselj ima kadrovskih problema jer zbog kartona neće na terenu Dieng, Žerson i Kamara, dok su golgeter Arkadijuš Milik i De la Fuente povređeni.

Romi je Bodo Glimt kost u grlu ove sezone. U tri dosadašnja meča (dva u grupnoj fazi) pobedili su iz dva puta, uz remi na "Olimpiku", pa je na igračima trenera Žozea Murinja da dokažu kvalitet i "minus" pretvore u polufinale.

Slavija ne samo da je preživela "prženje" na roterdamskom "Tiganju" ("De Kajp") već je bila i nezadovoljna što će u Pragu imati na startu samo 3:3. Od Srđana Plavića i ostalih igrača češkog prvaka očekuje se novi spektakl i proboj u polufinale.