KOSTIĆ SE ČUVA ZA ČETVRTAK: Leverkuzen i Menhengladbah bolji od polufinalista Lige Evrope!

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su na svom terenu Ajntraht Frankfurt sa 2:0, u meču 32. kola Bundeslige.

Domaći tim je poveo golom Paulinja u 18. minutu, da bi konačan rezultat postavio Patrik Šik u 51. minutu.

Srpski fudbaler Filip Kostić odigrao je prvo poluvreme za gostujući tim.

Bajer se dva kola pre kraja nalazi na trećem mestu Bundeslige sa 58 bodova, a Ajntraht je 11. sa 40 bodova.

U narednom kolu Bajer gostuje Hofenhajmu, dok Ajntraht dočekuje Borusiju Menhengladbah.

Bundesliga

Borusija Menhengladbah je na svom terenu pobedila Lajpcig sa 3:1.

Vodjstvo je domaćoj ekipi doneo Bril Embolo u 17. minutu, a Kristofer Nkunku je izjednačio rezultat u 36. minutu.

Do kraja poluvremena novu prednost Menhengladbahu donosi Jonas Hofman, golom u drugom minutu nadoknade.

Domaći tim je od 64. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Niko Elvedi.

Uprkos igraču manje, Hofman je u 77. minutu povećao rezultat i doveo Menhengladbah do pobede.

Lajpcig je peti sa 54 boda, dok je Menhengladbah na 10. mestu sa 41 bodom.

U narednom kolu Lajpcig dočekuje Augsburg.