UBEDLJIVI CRVENO-BELI! DVOSTRUKI STRELAC OHI, KATAI I IVANIĆ LAKO SRUŠILI RADNIČKI! Mitrović spasao čast Nišlija na Marakani!

Superliga

Crvena zvezda se ekspresno vratila na čelo tabele, posle ubedljive pobede u Beogradu protiv niškog Radničkog rezultatom 4:1

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu Radnički iz Niša sa 4:1, u petom kolu plej-ofa Super lige Srbije.

Strelci za Zvezdu bili su Aleksandar Katai iz penala u 10, Mirko Ivanić u 13. i Omojiužanfo Ohi u 22. i 57. minutu. Gol za Radnički postigao je Stefan Mitrović u 54. minutu.

Zvezda je prva na tabeli sa 94 boda, dva više od drugoplasiranog Partizana. Radnički je na petom mestu sa 48 poena, koliko imaju i Voždovac i TSC.

U sledećem kolu Zvezda će gostovati Napretku, dok će Radnički dočekati TSC.

Drugo poluvreme

Završena je utakmica na našem najvećem stadionu posle dva minuta sudijske nadoknade vremena

86. minut - bomba iz velike udaljenosti kapitena Nišlija Pejovića, ali lopta je prohujala pored gola.

79. minut - nova šansa za napadača gostiju Mitrovića, ali je sada posle kornera bio neprecizan sa četiri-pet metara!

75. minut - gosti iz Niša pogodili prečku, mlađani Mitrović ovaj put nije imao sreće posle odličnog udarca glavom nakon centaršuta Živojinovića

69. minut - šansa i za Motiku, odnosno Pičinija, van igre Ben i Gajić.

56. minut - GOL - Ohi, njegov drugi gol! Nije se dugo čekalo na reakciju fudbalera Zvetzde posle proimljenog gola, Norvežanin je ostao sam na petercu i lako je savladao Dujmovića - 4:1

54. minut - GOL - Mitrović (Radnički) - konačno su se probudili i gosti iz Niša, savladan je Borjan. Posle dobrog pasa Mićibućija, koji je dodao do Štulića, a ovaj prosledio do Mitrovića, koji šalje loptu ispod Zvezdinog čuvara mreže - 3:1

46. minut - počelo je drugo poluvreme na Marakani

Dve izmene i u Radničkom: Jovičić i Mićibući idu na teren, a izašli su Tomić i Stanković u Radničkom.

Trener Zvezde Stanković pruža šansu Krstičiću i Staniću umesto Sanoga i Ivanića.

Prvo poluvreme

Završeno prvo poluvreme

45. minut - pokušaj kapitena gostiju Pejovića pred Zvezdinim golom, ali samo korner za Radnički.

42. minut - posle odličnog solo prodora Ivanića po levoj strani, udarac Ohija iz blizine izblokiran, samo korner za domaćina.

39. minut - Pokušaj Kange iz obećavajuće pozicije, malo mu zasmetao Ohi. pa lopta odlazi daleko od gola Nišlija.

22. minut - GOL - Ohi - ubedljiva prednost crveno-belih. Norvežanin prekinuo golgeterski post preciznim udarcem na prvu stativu posle centaršuta Gajića - 3:0

Crvena zvezda, FK Crvena zvezda

13. minut - GOL - Ivanić, precizan iz polu-voleja, nakon što je Dujmović prvo odbranio udarac Kataija. Akciju započeli Zvezdini stranci kanga i Ben, a na kraju realizator Ivanić - 2:0

12. pokušaj Bena iz velike udaljenosti

10. minut - GOL - Aleksandar Katai iz penala, kapiten Crvene zvezde lagano postiže gol sa bele tačke - 1:0

9. minut - Nikola Stanković je skrivio jedanaesterac, jer je sa leđa vukao Ohija za dres. Stanković je dobio žuti karton zbog protesta.

7 minut - pokušaj Gajića iskosa sa dfesne strane, neprecizan šut

6. minut - pokušaj Kataija sa dvadesetak metara iz teške pozicije, lopta odlazi daleko od gola

1. minut - počela je utakmica na stadionu "Rajko Mitić"

Uskoro počinje meč na stadionu Rajko Mitić

Crvena zvezda - Radnički 4:1 (3:0)

Stadion: "Rajko Mitić" u Beogradu. Sudija: Stefanović. Strelci: 1:0 Katai (10. iz penala), 2:0 Ivanić (13), 3:0 Ohi (22), 3:1 Mitrović (54), 4:1 Ohi (56)

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Gajić, Eraković, Dragović, Rodić - Sanogo, Kanga - Ben, Katai, Ivanić - Ohi. Trener: Stanković.

Radnički Niš (4-2-3-1): Dujmović - Aksentijević, Jamkam, Pejović, Stanković - Ćirković, Bjeličić - Mesarović, Tomić, Štulić - Mitrović. Trener: Batak.

Pohod ka titulu došao je do još samo tri koraka. Priliku da naprave prvi korak ka odbrani krune izabranici Dejana Stankovića imaju danas od 17 časova kada na Marakanu stiže niški Radnički.

U taboru aktuelnog prvaka ni ne pomišljaju da može da dođe do opuštanja.

- Kada neka ekipa dolazi na Marakanu bez takmičarskog motiva, može da bude izuzetno opasna, a sigurno da će takav biti i Radnički. Pričali smo dosta o te dve utakmice koje smo već odigrali sa njima ovde na Marakani, gde jesmo imali dominaciju i gde jesmo mnogo puta šutnuli u okvir gola, ali nismo realizovali te šanse - rekao je šef struke Zvezde.

Dejan Stanković

Osvrnuo je Stanković i na meču u Nišu.

- Možda nam se malo vratilo u Nišu, ali sutra nas čeka jedna takmičarska i teška utakmica. Očekujem dobar i jak defanzivni blok, njihove tranzicije, kontre i polukontre. Moramo biti spremni i skoncentrisani svih 90 minuta.