VELIKA BORBA ZA LIGU EVROPE: Fudbaleri Fjorentine pobedili Romu

serija a

Fudbaleri Fjorentine pobedili su večeras na svom terenu Romu sa 2:0, u utakmici 36. kola Serije A.

Fjorentina je povela u petom minutu golom Nikolasa Gonzalesa iz jedanaesterca, a šest minuta kasnije konačan rezultat postavio je Đakomo Bonaventura.

Obe ekipe su sada izjednačene sa po 59 bodova, Roma je na šestom mestu koje vodi u Ligu Evropa, a Fjorentina zauzima sedmo mesto koje vodi u plej-of za Ligu konferencija.

Takođe, osmoplasirana Atalanta ima 59 bodova. Lacio na petom mestu, koje vodi u Ligu Evropa, ima 62 boda.

Roma je bez pobede u četiri poslednje utakmice u prvenstvu, u kojima je osvojila dva boda. Fjorentina je večeras prekinula niz od tri poraza.

Roma će 25. maja igrati u finalu Lige konferencija protiv Fejenorda i ako osvoji trofej plasiraće se direktno u Ligu Evropa, bez obzira na plasman na tabeli.