ŠESTICA CRVENIH ĐAVOLA, LALE RUŠE REDOM: Belgija ubedljiva protiv Poljske, Holandija bolja od Velsa

liga nacija

Fudbaleri Belgije pobedili su večeras u Briselu selekciju Poljske sa ubedljivih 6:1, u u drugom kolu Grupe 4 divizije A Lige nacija.

Poljska je povela u 28. minutu golom Roberta Levandovskog, ali je Belgija potom preokrenula rezultat.

Prvo je u 42. minutu izjednačio Aksel Vitsel, vođstvo domaćoj selekciji doneo je Kevin de Brujne u 59. minutu, a potom je dva puta mrežu Poljske pogodio Leandro Trosar, u 73. i 80. minutu.

Ubedljivu pobedu Belgije potvrdili su Leander Dendonkeru 83. i Lois Openda u 93. minutu.

Liga nacija

U drugom meču ove grupe, Holandija je u Kardifu pobedila Vels sa 2:1.

Ton Kompejners je u 50. minutu doveo Holandiju u vodjstvo, izjednačio je Ris Norington-Dejvis u 92. minutu, da bi dva minuta kasnije za pobedu gostujućeg tima pogodio Vaut Veghorst.

Holandija je prva na tabeli Grupe 4 sa šest bodova, po tri imaju Belgija i Poljska, dok je Vels bez bodova.

Fudbaleri Velsa u narednom kolu dočekuju Belgiju, a Holandija Poljsku.