IZRAEL ŠOKIRAO FRANCUZE: Protiv Engleza za titulu prvaka Evrope! Slovačka ide na Svetsko prvenstvo!

euro 19 u slovačkoj

U finalu Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina koje se održava u Slovačkoj sastaće se Engleska i Izrael.

Engleska je u prvom polufinalu pobedila Italiju sa 2:1. Italijani su poveli iz penala u 13. minutu, golom Miretija.

Ipak Englezi su preokrenuli u drugom poluvremenu i golovima u Skota u 58 i Kuansa u 82. minutu plasirali se u finale.

Tamo će sastati sa Izraelom koji je protiv Francuske napravio pravu senzaciju takođe sa 2:1

Golove su postigli Ture autogol u 29. minutu i Kančepolski u 57. minutu, dok je utešni pogodak za Francuze postigao Virdžinius u 62. minutu.

Englezi su u grupnoj fazi pobedili Izreal sa 1:0.

U utakmici za peto mesto Slovačka je savladala Austriju sa 1:0 golom Kopašeka u 64. minutu i plasirala se na Svetsko prvenstvo iduće godine.

Podsetimo reprezentacija Srbije je takmičenje u grupi B završila na poslednjem mestu sa svega 1 osvojenim bodom .