SLOVACI UTIŠALI BUDIMPEŠTU: Ferencvaroš blizu eliminacije, Olimpijakos prosuo pobedu, Srbin strelac u porazu Helsinkija VIDEO

Liga šampiona

U sredu su odigrane preostale utakmice 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona

Odigrano je pet mečeva, a zanimljivo je da domaćini nisu zabeležili nijednu pobedu.

Dva puta slavili su gosti, dok su tri utakmice završene remijem.

Češki Plzenj je na gostovanju savladao Helsinki rezultatom 2:1

Gosti su poveli preko Čorlija u 6. minutu, izjednačio je Srbin Bojan Radulović u 50., dok je pobedonosni pogodak za goste u 57. minutu postigao Jan Kopic.

Plzenj

Utakmica u Izraelu između Makabi Haife i Olimpijakosa završena je nerešeno 1.1

Grci su poveli u sedmom minutu preko Filipa Zinkernagela. Imali su pobedu u rukama, ali su primIli neverovatan gol u 92. minutu Lopta je stigla do Doleva Haziza koji je uputio loptu preko glave i na bizaran način matirao Tomaša Vačlika.

U preostalim mečevima Slovan iz Bratislave je napravio iznenađenje i slavio na gostovanju u Mađarskoj protiv Ferencvaroša rezultatom 1:2.

Domaći tim je poveo golom Kristofera Zakarisaena u 70 minutu, ali je u finišu usledio potpuni preokret. Najpre Guram Kašia u 81. a potom i Tigran Barsegjan u 86. minutu doneli su pobedu Slovanu u Budimpešti.

U preostale dve utakmice nije bilo golova. Fenerbahče je odoleo kijevskom Dinamu u Lođu, a Šerif na gostovanju Mariboru.

Evo svih rezultata

Helsinki – Plzenj 1:2 (0:1) Radulović 50 – Čori 6p, Kopic 57

Makabi Haifa – Olimpijakos 1:1 (0:1) Haziza 90+2 – Zinkernagel 7

Dinamo Kijev – Fenerbahče 0:0

Ferencvaroš – Slovan Bratislava 1:2 (0:0) Zakariasen 70 – Kašia 81, Barsegjan 86

Maribor – Šerif 0:0