DINAMO SLAVIO SA TRI IGRAČA VIŠE: Goleada i TRI crvena kartona Ludogorecu na Maksimiru!

Liga šampiona

Fudbaleri zagrebačkog Dinama plasirali su u plej of za Ligu šampiona

Oni su na " Maksimiru" savladali bugarski Ludogorec rezultatom 4:2.

U prvom meču hrvatski tim ostvario je pobedu od 2:1.

Drmić je doveo domaći tim u vođstvo u 12. minutu. Posao Dinamu olakšao je igrač Ludogoreca Jankov, koji je posle 17 minuta završio meč zbog drugog žutog kartona.

Do kraja poluvremena Mislav Orsić postiže dva pogotka, jedan sa bele tačke, za prednost Dinama od 3:0.

Ali Ludogorec se nije predavao.

U četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena Kiril Despodov postiže gol i smanjuje prednost na 3:1. Isti igrač bio je strelac i u 49. minutu nakon dobro izvedenog penala.

Međutim u nastavku utakmice igrači Ludogoreca uspeli su da zarade još dva isključenja, što je Dinamo iskoristio i preko Petkovića u 88.minutu postavio konačan rezultat 4:2.

Novi član plej-ofa je i azerbejdžanski Karabag koji je dvomeču bio bolji od Ferencvaroša.

Dinamo će za Ligu šampiona u plej ofu boriti protiv norveškog Bodo Glimta

U drugom meču tim iz Azerbejdžana slavio je u gostima sa 3:1, golovima Zubira i dvostrukog strelca Vađija. Počasni gol za Ferencvaroš postigao je Traore.

Karabagu sledi dvomeč sa češkim Plzenom za elitno takmičenje

U ligaškoj stazi Benfika je slavila u Danskoj protiv Mitjilanda rezultatom 3:1

Golove za Benfiku postigli su Fernandeš, Arauho i Gonsalveš, dok je jedini pogodak za Mitjiland postigao Sisto

''Orlovi'' su imali ubedljivu prednost od 4:1 iz prve utakmice koja je odigrana u Portugalu i samo su je uvećali u revanšu.