SRBI HARAJU ČIZMOM: Jović strelac u pobedi Fjorentine, Milinković-Savić asistent u trijumfu Lacija nad Bolonjom! VIDEO

SERIJA A

Fudbaleri Fjorentine pobedili su večeras na svom terenu Kremoneze sa 3:2, u meču prvog kola italijanske Serije A.

Djakomo Bonaventura je u 16. minutu doveo domaći tim u vodjstvo, a tri minuta kasnije rezultat izjednačuje David Okereke.

Fjorentina do nove prednosti dolazi u 34. minutu, nakon što se u strelce u svom prvom meču za domaću ekipu upisao srpski fudbaler Luka Jović.

Gosti u 44. minutu ostaju sa igračem manje, pošto je crveni karton pokazan Gonsalu Eskalanteu.

Povratnik u Seriju A je ipak došao do izjednačenja nakon gola Matea Bjanketija u 68. minutu.

Sva tri boda Fjorentini je doneo Rolando Mandragora u petom minutu nadoknade, posle velike greške golmana gostiju Jonuca Radua.

Za Fjorentinu su ceo meč odigrali srpski igrači Jović i Nikola Milenković.

U sledećem kolu tim iz Firence gostuje Empoliju, a Kremoneze u Rimu igra protiv Rome.

Lacio

Lacio je na svom terenu pobedio Bolonju sa 2:1.

Rimski tim je u šestom minutu ostao sa desetoricom na terenu, pošto direktan crveni karton dobija Luis Maksimilijano.

Prednost gostima donosi Marko Arnautović u 38. minutu sa penala, a u četvrtom minutu nadoknade i gosti ostaju sa desetoricom nakon što je drugi žuti karton dobio Adama Sumaoro.

Lacio u drugom poluvremenu preokreće autogolom Lorenca de Silvestrija u 68. i golom Ćira Imobilea u 79. minutu. Imobileu je asistenciju uputio srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić.

Milinković-Savić je za domaću ekipu igrao do 83. minuta.

Lacio u narednom kolu gostuje Torinu, a tim koji sa klupe vodi srpski trener Siniša Mihajlović dočekuje Veronu.