KONAČNO PRAVI PARTIZAN: Crno-beli deklasirali Hamrun, jednom nogom su već u Ligi konferencija! VIDEO

Prva utakmica

Fudbaleri Partizana savladali su u Beogradu u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu konferencija Hamrun sa Malte 4:1 (3:0).

Golove su postigli Rikardo u 15. minutu. Urošević u 25. minutu, Dijabate u 33. i Andrade u 77. minutu. Gol za Maltežane je postigao Guljaumie u 52. minutu.

Novi trener crno-belih Gordan Petrić je na evropskom debiju iznenadio formacijom sve, što je najbitnije i goste koji se nisu snašli.

Posle nešto mirnijeg uvoda, crno-beli su poveli u 15. minutu golom Rikarda. Živković, koji je na ovoj utakmici igrao desno krilo je ukrao loptu na sredini protivničkog terena, dodao Menigu, ovaj odmah Rikardu koji je predriblao golmana Bonatija i zatresao mrežu rivala.

Na 2:0 je povisio kapiten Slobodan Urošević. Partizan je izveo korner u 25. minutu, Vujačić je glavom vratio loptu na drugu stativu, a tamo se najbolje snašao levi bek crno-belih.

U 33. minutu je već bilo 3:0. Sjajna kontra Partizana, Andrade je ušao u šesnaesterac, nesebično dodao do Dijabatea koji je zatresao mrežu.

Crno-beli su prilično uspavano ušli u drugo poluvremenu, pa su brzo kažnjeni. Gosti su posle kornera smanjili u 51. minutu. Giljamie je bio najviši u skoku i sa 5-6 metara matirao Popovića.

Sredinom drugog poluvremena crno-beli su se probudili. Krenuli su u napad, a to se isplatilo u 77. minutu. Andrade je dobru igru krunisao golom za 4:1.

Revanš je u četvrtak 25. avgusta od 20 časova.

PARTIZAN - HAMRUN 4:1 (3:0)

2. POLUVREME

90. minut - Izmene u Partizanu

Umesto Rikarda i Dijabatea u igri su Terzić i Baždar.

90. minut - Utakmica je produžena 4 minuta

87. minut - Crno-beli rutinski privode meč kraju

Sam finiš utakmice, Partizan čuva ubedljivu prednost

82. minut - Izmena kod crno-belih

Umesto strelca Andradea u igri je Jović

77. minut - GOOL, Andrade postiže četvrti gol za Partizan, crno-beli ponovo imaju ubedljivu prednost

72. minut - Izmena u Hamrunu

Umesto Domingosa ulazi Montebeljo. Izlazi Džoni, ulazi Dodo.

71. minut - Partizan se probudio

Crno-beli pritiskaju u poslednjim minutama utakmice. Dijabate je centrirao, Rikardov šut sa desetak metara izblokiran.

69. minut - Marković promašio veliku priliku

Korner za Partizan, Živković je sjajno centrirao, a Marković sa nekoliko metara promašio prazan gol.

Partizan

61. minut - Akcija crno-belih posle dužeg vremena

Dijabate i Rikardo su se dodavali na ivici šesnaesterca, na kraju je naleteo Andrade na loptu, ali i loše šutirao.

60. minut - Belić dobio žuti karton

Samo što je ušao u igru Belić je dobio žuti karton. Otvorenim đonom je startovao na sredini terena.

59. minut - Prva izmena u Partizanu

Kristijan Belić ulazi u igru umesto Kvinsija Meniga.

57. minut - Auuu, Maltežani umalo da postignu i drugi gol

Partizan je neprepoznatljiv u drugom poluvremenu. Popović ponovo spasava gol. Giljaumier je šutirao glavom sa pet metara, Popović uspeo da odbrani.

53. minut - GOOOL! Maltežani smanjili

Giljamie je bio najviši posle kornera. Bio je ovo logičan sled dešavanja na startu drugog poluvremena. Crno-beli su u nastavak meča ušli dosta uspavano, Maltežani su pretili i stigli do gola.

51. minut - Prva akcija crno-belih u drugom poluvremenu

Dijabate je pokušao sam nešto. Predriblao je dvojicu u šesnaestercu gostiju, ali ne i trećeg.

49. minut - Popović sprečio siguran gol

Golman Partizana se istakao u ovom trenutku. Mašike je izbio sam ispred jedinice crno-belih, ali je Popović nogom uspeo da blokira šut.

46. minut - Prva izmena na meču

Hamrun je izvršio prvu izmenu, umesto Igora Nedeljkovića u igri je Erik Mašike.

1. POLUVREME

45. minut - Maltežanima poništen gol opravdano

Popović je ispustio loptu posle šuta gostiju, Džoni ga je faulirao prilikom starta na loptu, pa je sudija iz Slovačke poništio gol.

38. minut - Korner za crno-bele

Živković umesto Natha izvodi kornere, crno-beli su imali dva u nizu, ali bez veće opasnosti po Bonela.

33. minut - GOOOL! Dijabate za 3:0

Sjajnu kontru Partizana krunisao je Dijabate. Gosti su izveli korner posle koje je krenula kontra crno-belih. Andrade je započeo akciju, dodao do Meniga koji mu je vratio. Lopta je od Andradea došla do Dijabatea koji je sa nekoliko metara poslao loptu u mrežu.

25. minut - GOOOL! Urošević je duplirao prednost Partizana 2:0

Crno-beli su izveli korner, Vujačić je loptu vratio na peterac na drugu stativu gde je Urošević bio najprisebniji i zakucao loptu u mrežu glavom.

25. minut - Prvi korner za Partizan

00:23

Atmosfera na jugu

15. minut - GOOOL! Rikardo! 1:0

Partizan je poveo u 15. minutu golom Rikarda Gomeša. Živković je ukrao loptu na sredini protivničke polovine, brzo proigrao Rikarda koji je predriblao golmana Bonela i zatresao mrežu

10. minut - Menig promašio veliku priliku

Partizan je prvu konkretnu akciju imao u 10. minutu. Menig je dobio loptu na ivici šesnaesterca, šutirao, ali je golman Hamruna odbranio.

4. minut - Opasan napad gostiju

Maltežani su došli da se nadigravaju. Džoni je po desnoj strani promešao odbranu Partizana, ali je njegov šut blokiran, pa gosti dobijaju prvi korner. Kamenzuli je posle kornera pokušao sa distance, međutim njegov šut pogađa satelite.

2. minut - Partizan prvi pripretio

Duga lopta ka Menigu pretila je da bude opasnost po gol gostiju, ali je golman Bonelo bio brži.

21:00 - Počela je utakmica

Crno-beli u prvom poluvremenu napadaju ka severnoj tribini.

Fudbaleri Partizana imaju poslednju šansu da se ove sezone nađu među imenima klubova koji igraju neko takmičenje.

Crno-beli nisu uspeli u kvalifikacijama za Ligu Evrope, pa će od 21 čas protiv Hamruna sa Malte pokušati da se domognu grupne faze Lige konferencije.

Partizan - Hamrun 21.00.

Stadion: FK Partizan. Kapacitet: 29.775.

Sudija: Filip Glova (Slovačka).

Partizan: Popović - Marković, Vujačić, Saničanin, Urošević - Andrade, Fejsa - Živković, Dijabate, Menig - Rikardo.

Rezerve: Stevanović, Lukač, Natho, Šehović, Terzić, Belić, Ilić, Baždar, Stašević, Vlahović, Jović, Petković

Trener: Gordan Petrić.

Hamrun: Bonelo - Korbalan, Borg, Bjeličić, Kamenzuli - Prsa, Emerson - Gaulamije - Žoni, Nedeljković, Domingos.

Rezerve: Sultana, Ćeri, Montebelo, Mašike, Dodo, Kalegari, Freitas, Fedele, Sove, Mikalef, Acopardi, Atar.

Trener: Branko Nišević.

I to sa novim trenerom Gordanom Petrićem, kome će ovo biti debi u Evropi posle uspešnog debija u prvenstvu Srbije i pobede nad ekipom Mladost GAT u Novom Sadu.

20:39 - Maltežani će imati podršku u Humskoj, i to sa sve trubačima