SILNI BERLIN LIDER U NEMAČKOJ: Ubedljiva pobeda Uniona za prvo mesto na tabeli, minimalac milionera! VIDEO

BUNDESLIGA

Pobeda Uniona za prvo mesto na tabeli Bundeslige

Fudbaleri Union Berlina pobedili su danas u Gelzenkirhenu domaći Šalke sa 6:1, u utakmici četvrtog kola Bundeslige i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Union je poveo u šestom minutu kada je strelac bio Morten Torsbi, a izjednačio je Marijus Batler iz jedanaesterca u 31. minutu. Union je poveo pet minuta kasnije pogotkom Šeralda Bekera, a u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena strelac je bio i Janik Haberer.

Četvrti gol za berlinsku ekipu postigao je Beker u 46. minutu, a konačan rezultat postavio je Sven Mičel, golovima u 87. i 90. minutu.

Union je prvi na tabeli sa 10 bodova, a Šalke zauzima 16. mesto sa dva boda.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su na gostujućem terenu Majnc sa 3:0.

Bajer je poveo golom Esekielja Palasiosa u 29. minutu, a zatim je dvostruki strelac bio Džeremi Frimpong, koji je golove postigao u 39. i 41. minutu.

Ekipa iz Leverkuzena utakmicu je završila sa devetoricom, pošto je drugi žuti karton u 77. minutu dobio Pjero Inkapje, a u četvrtom minutu nadoknade vremena i Mičel Baker.

Bajer je ostvario prvu pobedu u šampionatu i ima tri boda na 11. mestu. Majnc je pretrpeo prvi poraz i sa sedam bodova zauzima sedmo mesto.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su kao gosti berlinsku Hertu sa 1:0.

Jedini gol postigao je Antoni Modest u 32. minutu.

Dortmund ima devet bodova na petom mestu, a Herta je pretposlednja na tabeli sa bodom.

U ostalim utakmicama Hofenhajm je na svom terenu pobedio Augsburg sa 1:0, dok je Lajpcig kao domaćin golovima Kristofera Nkunkua pobedio Volfsburg sa 2:0.