HRABRA ZVEZDA PALA SA PENALA: Crveno-beli PROMAŠIVALI i nesrećno izgubili od Monaka, Srnić TRAGIČAR, sudija navlačio za goste!

liga evrope

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Monaka 0:1 u 1.kolu grupe H Liga Evrope.

Jedini pogodak na meču postigao je Embolo sa penala u 74. minutu nakon penala koji je nespretno skrivio Srnić.

Zvezda je u svemu parirala mnogom skupljem protivniku i ostavila bolji utisak na terenu.

Priomašivali su Katai, Bukari, Kanga , Dragović, lopta prosto nije htela u gol.

Zvezda je prva zapretila, u devetom minutu kada je Milan Rodić centrirao sa leve strane pred gol, ali Aleksandar Pešić nije dobro zahvatio loptu.

U 16. minutu Mohamed Kamara imao je šansu za Monako, kada je posle asistencije Visama Ben Jedera izašao ispred domaćeg golmana, ali je iz dobre pozicije šutirao pored stative. Dva minuta kasnije pokušao je i Fofana, a golman Milan Borjan je lako odbranio.

Posle toga nije bilo mnogo šansi, sve do 37. minuta kada su crveno-beli mogli da povedu. Kanga je izveo korner, golman Aleksandar Nibel je ispustio loptu, koju je glavom zahvatio Aleksandar Dragović, ali je bio neprecizan pred golom.

Monako je u 41. minutu posle dobre akcije došao pred gol Borjana, gde je u poslednjem trenutku odbrana Zvezde intervenisala ispred Ben Jedera, koji je ipak bio u ofsajdu.

U 43. minutu na sredini terena loptu je izgubio Kamara, Zvezda je krenula u kontranapad koji je povukao Osman Bukari, ušao je u šesnaesterac i šutirao, a nemački golman je odlično odbranio pa je prvi deo igre završen bez pogodaka.

Na kraju prvog poluvremena došlo je do koškanja medju igračima Zvezde Kange i Bukarija, ali su njihovi saigrači sprečili da dođe do tuče.

Zvezda je na početku drugog poluvremena imala inicijativu, u 56. minutu Kanga je pogodio prečku, a zatim je nemački golman izbacio loptu u korner. Posle kornera El Fardu Bena, Strahinja Eraković je glavom šutirao pored gola

Novu šansu Zvezda je imala u 60. mintu kada je Katai iz slobodnog udarca direktno šutirao u gol, a Nibel je odlično sačuvao svoju mrežu.

U 72. minutu dosuđen je jednaesterac za Monako, posle starta Slavoljuba Srnića na Aleksandru Golovinu. Penal je sigurno izveo Embolo i doneo prednost gostujućoj ekipi.

Stiče se utisak da je sudija Osmers jedva čekao da svira penal za goste. Dva puta je pokazao na belu tačku, ali je drugu odluku u samom finišu poništio VAR. Sa druge strane nije se oglasio kod sporne situacije kada je Ben pao u šesnaestercu gostiju.

To je naravno prepoznala i publika koja je salvama zvižduka ispratila Nemca u svlačionicu.

U drugom minutu nadoknade vremena Ben je izveo korner, loptu je glavom zahvatio Milunović, ponovo je dobro intervenisao golman Monaka, a u nastavku akcije Kalifa Kulubali napravio je prekršaj u napadu.

To je bila poslednja dobra prilika na utakmici, pa je Zvezda porazom počela takmičenje u Ligi Evropa.

Utakmici na stadionu "Rajko Mitić", prisustvovalo je nešto više od 40.000 gledalaca.

U drugom meču ove grupe Ferencvaroš je na svom terenu savladao Trabzon sa 3:2.

U narednom meču Zvezda gostuju Trabzonu u Turskoj

1 / 16 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

Drugo poluvreme:

90. minut - Odličan pokušaj Milunovića nakon kornera, brani Nubel krajnjim naporom

89. minut - Novi penal za Monako. Srećom reagovao je VAR i poništio odluku Nemca, koji kao da je jedva čekao da svira penal. Videlo se jasno da je Dragović išao na loptu

87. minut - Kulibali u igri umesto umornog Kataija

85. minut - Pokušava Zvezda svim silama, ređaju se napadi crveno-belih

78. minut - Sporna situacija , Ben je pao u šesnaestercu, ceo stadion je tražio penal, ali je Nemac ostao nem.

76. minut - Nikolić je u igri umesto Srnića

74. minut - GOL , 0:1, Penal za Monako, Srnić je nespretno i nesrećno skrivio jedanasterac nad Golovinom., Embolo ne greši.

Zvezda

- Trabzon je smanjio u Budimpešti, Bozok postiže gol u 71. minut, 3:2

70. minut - Odličan pokušaj Kataija iz daljine, preko gola.

66. minut - Pravo je čudo da još uvek nema golova na ovom meču, napadaju i jedni i drugi.

Zvezda

61. minut - Katai je lukavo probao iz slobodnog udarca, iskosa sa leve strane, golman Monaka Nubel loše je reagovao, ali na njegovu veliku sreću lopta ne prelazi gol liniju.

58. minut - Odličan period Zvezde i velika inicijativa u ovim momentima.

55. minut - Kanga je fantastično šutirao sa distance, ali lopta pogađa prečku

53. minut - Umesto Pešića koji vuče neku povredu u igri je Ben

51. minut - Propala je sjajna prilika za Zvezdu nakon kontre, Katai je uposlio Bukarija, ovaj zavrnuo za Pešića koji se nije snašao u izgklednoj situaciji

- Sjajan transparent Delija

Starsport

46. minut - Utakmica je nastavljena

00:27

Atmosfera na Marakani

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme

- 3:1 za Ferencvaroš, ponovo Nguen 44. minut

42. minut - Kakva priliku je propustila Zvezda. Nakon kornera za Monako i odbitka, Bukari je istrčao sam u kontri i izbio pred Nubela, ali je šutirao pravo u njega i velika prilika je propala

40. minut - Sjajno je Dragović otklonio opasnost nakon prodora Vandersona

- Trabzon je smanjio u Budimpešti, Gomez je strelac u 40. minutu, 2:1 za Ferencvaroš

35. minut - Dragović propušta veliku prilku nakon kornera i loše intervencije golmana Monaka

31. minut - Dosta prekida u ovim momentima

Zvezda

- Zanimljivo je u Budimpešti. Na drugoj utakmici ove grupe Ferencvaroš vodi protiv turskog Trabzona sa 2:0 iako ima igrača manje nod 16. minuta kada je isključen Čivić. Domaćin je poveo golom Nguena u 5. a prednost je duplirao Traore u 30. minutu.

25. minut - Inicijativa Monaka, gosti drže loptu u svom posedu

20. minut - Gosti sve opasniji, polako preuzimaju kontrolu nad utakmicom.

16. minut- Jednostavna akcija gostiju, Ben Jeder je izbacio Kamaru, koji šutira u levi ugao nemoćnog Borjana, ali srećom lopta odlazi pored stative

14. minut - Zvezda pokušava brzim akcijama da ugrozi rivala

Zvezda

10. minut - Sjajan prodor Rodića po levoj strani, centrirao, Pešić skočio šutirao glavom, ali bio je zamalo neprecizan

7. minut - Dragović je dobio žuti karton zbog neopreznog starta

5. minut - Inicijativa Zvezde, Bukari izuzetno opasan po desnoj strani

3. minut - Obostrano otvoren početak utakmice

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

- Delije su uoči meča napravili bakljadu i otpevali himnu Lige Evrope

- Publika na stadionu peva čuveni hit Balaševića "Računajte na nas"

SASTAVI:

CRVENA ZVEZDA: ( 4-2-3-1) Borjan - Rodić, Dragović, Milunović, Eraković - Srnić Sanogo - Katai, Kanga, Bukari - Pešić

Klupa: Vasiljević, Pankov, Motika, Mustafa, Kangva, Nikolić, Ben, Stanković, Leković, Kulibali, Gobeljić, Mitrović.

Monako: ( 3-4-3) Nubel - Disasi, Maripon, Badišile - Vanderson, Kamara, Fofana, Kajo Enrike - Golovin, Ben Jeder, Minamino.

Atmofera ispred Marakane

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Monako u utakmici 1. kola grupe H u Ligi Evrope.

Trener Miloš Milojević respektuje rivala, ekipu koja vredi više od 340 miliona evra, ali se nada povoljnom rezultatu.

- Očekujemo kvalitetnu utakmicu protiv kvalitetnog protivnika. Oni igraju jednu od najzahtevnijih liga, igraju drugim brzinama i intenzitetom. Fizički su dominantni i moćni, pokazali su to i protiv PSŽ. Nisu vanzemaljci, ponavljam to - rekao je Miloš Milojević i nastavio:

- Disciplinom i kvalitetom koji imamo možemo da igramo s njima. Poštujemo Monako, ali uz dužno poštovanje, ne pobeđuje uvek onaj koji je favorit na papiru. Ovde su pobeđivani i bolji timovi.

Miloš Milojević

Trener crveno-belih veruje u svoje momke, koji su u maloj krizi.

- Do pre 20 dana pričalo se o igračima Zvezde kao o najboljoj generaciji posle 1991. godine. Verujem da su dobri, da ne verujem, bio bih na nekoj plaži. Bio je šok što nismo ušli u Ligu šampiona. To je nauk za ubuduće. Treba nam sreća, ali ona mora da se zasluži.

Milojević se nada se punoj Marakani.

- Da pobedimo Monako, to ne bi bila prekretnica sezone! Jer ako dobijemo, treba nam osam bodova da prođemo dalje. Posle sledi Pazar, koji je takođe prekretnica... Pa Trabzon, koji je opet prekretnica... Čeka nas Monako, pa ćemo da vidimo - zaključio je Milojević.

Zvezda

Situacija nije sjajna ni u Monaku.

Francuski mediji pišu da u svlačionici Monaka vlada pravi rat. Iskusni Visam Ben Jeder nezadovoljan je statusom u ekipi. Navodno, trener Monaka Filip Kleman mu je progledao kroz prste uprkos nedisciplini.

Međutim, promešaće ekipu jer je u krizi, kao i Zvezda, pošto su eliminisani iz Lige šampiona. Doživeli su dva neuspeha u prvenstvu, poraženi su od Lansa i Troe.