MARKOVIĆ STRELAC NAKON PET MESECI! Lazar konačno pogodio, ali uzalud za njegov klub... VIDEO

PRVENAC

Srpski internacionalac Lazar Marković postigao je gol za njegov Gazijantep u porazu od Trabzona rezultatom 3:2.

To je prvi gol bivšeg fudbalera Partizana nakon više od pet meseci, kada je poslednji put bio strelac u utakmici Kupa Srbije protiv Loznice.

Iako je golom Markovića Gazijantep poveo u desetom minutu sa 2:0 na teškom gostovanju (strelac prvog gola bio je Rumun Aleksandru Maksim), to nije bilo dovoljno da njegov tim izbegne poraz od protivnika Crvene zvezde u Ligi evrope.

Trabzon je uspeo da poravna rezultat već do kraja prvog poluvremena, golovima Trezegea i Bakasetasa u 14. odnosno 42. minutu, da bi u dramatičnoj završnici domaćini došli do pobede u 98. minutu, golom štopera Marka Bartre.

Marković je u ovoj sezoni nastupio na svakoj prvenstvenoj utakmici za Gazijantep (nijednom svih 90. minuta) i zabeležio dve asistencije.

Zajedno sa Markovićem za ovaj turski tim igra i njegov bivši saigrač iz Partizana - Marko Jevtović, koji je jedan od standardnijih igrača Gazijantepa.