GOBELJA JE PONOVO LJUBIMAC DELIJA! Zviždali mu, vređali ga, a sada je HEROJ! Nekada je igrao ŠPICA! VIDEO

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Spartak 3:0 u okviru 14. kola Superlige Srbije.

Na ovoj utakmici proslavio se desni bek Crvene zvezde Marko Gobeljić koji je postigao dva gola.

Najpre u 20 minutu. Katai je kratko loptu dodao do Gobeljića, koji je šutirao sa petnaestak metara, a lopta je pogodila jednog igrača gostiju, promenila pravac i prevarila golmana Spartaka Manojlovića.

Gobeljić se ponovo upisao u listu strelaca u 37. minutu. Sela mu je lopta raspalio je sa ivice kaznenog prostora i pogodio.

Oduševljene Delie pevale su i skandirale njegovo ime.

Ali, ako su se neki od mlađih navijača Zvezde i iznenadili ovim pogocima popularnog "Gobelje", kako glasi nadimak pomenutog defanzivca, tim pre što je umeo da na velikim evropskim utakmicama promaši gol rivala u izglednim situacijama, njegove golgeterske sposobnosti ne treba nikoga da čude.

Jer, Marko Gobeljić je sezonu 2016/2017 i počeo kao - napadač.

Istina, tada je igrao za Napredak, ali je upravo kao napadač zagorčao život i Zvezdi i Partizanu u na početku sezone.

Crvenoj zvezdi je dao gol, pretrčavši s polovine terena sve rivale iz tabora ekipe s Marakane pre nego što je zatresao mrežu domaćina na stadionu "Rajko Mitić"

A nakon što je taj meč završen iznenađujućim remijem (2:2), Gobeljić je postigao gol i Partizanu. I to već u narednom kolu, u kome je takođe igrao kao napadač

U senzacionalnoj pobedi Kruševljana od 2:1, sadašnji desni bek Zvezde je iznudio penal u šesnaesterc crno-belih, posle čega je Napred poveo, a na kraju i savladao ekipu iz Humske.