SEZONA KUKANJA U SRPSKOM FUDBALU: Ah, te "proklete" sudije, opljačkaše nas sve žive!

LAKRDIJA!

Umesto da se priča o fudbalskim predstavama kakve se ne viđaju često u srpskom fudbalu, nakon 1:2 na "Čairu" i 3:3 u Humskoj, glavna tema je suđenje.

Dugo se nije desilo da mečevi Crvene zvezde i Partizana u istom kolu budu ovako uzbudljivi, ali utisak sa retko uzbudljivih utakmica u Srbiji, brzo je pao. I to ne u drugi, već u treći, možda i četvrti plan, čak i pre nego što je susret u Humskoj završen.

Nakon pobede crveno-belih protiv Radničkog u Nišu pogotkom u 97. minutu i neverovatnog remija crno-belih s Javorom u Beogradu, priča se o sudijama, njihovim odlukama na terenu i u VAR sobi.

Najoštriji i najneprofesionalniji je bio Partizan na čijim društvenim mrežama su se pojavili snimci sa utakmice protiv Javora uz pitanja "gde je VAR?" i "VAR šta radi večeras?", a pored toga, objavljena je i stara fotografija na kojoj se nalazi predsednik Sudijske komisije FSS, Dejan Filipović u dresu Crvene zvezde.

Nije se utakmica verovatno ni završila, a crno-beli su imali i spremno saopštenje u kojem je svojih "pet minuta" dobio i meč u Nišu, jer iz Humske smatraju da Partizan nema ravnopravno suđenje.

Usledio je ekspresan odgovor ljudi iz Javora koji su uvređeni zato što crno-beli omalovažavaju njihov uspeh, ali na tome nisu stali pa su i oni našli grešku arbitara na njihovu štetu. To je valjda bio najbolji pokušaj Ivanjičana da se smire strasti ljudi iz Humske...

A, otprilike kada je počinjala utakmica u Humskoj, sudije su se našle na tapetu Nenada Lalatovića koji nekim čudom nije dobio crveni karton zbog reakcija i gestikulacije prema sudijama tokom meča protiv Zvezde.

Otkako se vratio u Radnički, Lalatović ističe da nije zadovoljan suđenjem, a ovog puta se iz njegovih reči može primetiti pasivna agresija: Suđenje? Neću da komentarišem, biram reči, poštujem svoje momke i protivnika - poručio je između ostalog trener Radničkog nakon meča protiv crveno-belih koji, ruku na srce, ovog puta nisu našli povod da se oglase, sve dok nije stiglo još jedno saopštenje iz Partizana, e tada je Zvezda već morala da reaguje.

O nezadovoljstvu crveno-belih koje se čini kao da je večno, možemo da čitamo redovno, a poslednje što su javnosti i navijačima servirali iz Ljutice Bogdana jeste rat protiv FSS i saopštenja u kojem je stavljeno do znanja da Zvezda ne želi da učestvuje u predstojećim izborima i traži odlaganje istih.

Čak ni najverniji navijači srpskih klubova već dugo ne uživaju u fudbalu, stadioni zuje prazni tokom superligaških utakmica, a čak i kada dobijemo ovakve predstave, u njima malo ko nalazi zadovoljstvo...

Situacije koje su (opravdano ili neopravdano) označene kao sporne

RADNIČKI NIŠ - CRVENA ZVEZDA 1:2 (0:0)

Glavni sudija: Marko Ivković

Pomoćnici: Nemanja Petrović, Slobodan Pavlović, Pavle Ilić

VAR: Srđan Jovanović, Uroš Stojković

1. Crveni kartoni

- Mbori Jamkam je u 15. minutu dobio prvi, a u 60. drugi žuti karton.

- Amogu Etongu je u 86. minutu dobio žuti karton, a u 93. mu je pokazan direktan crveni karton.

2. Odluke posle intervencije VAR-a

- Usman Bukari je oboren u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku, ali nakon poziva iz VAR sobe i gledanja snimka, promenio je odluku.

- U 90. minutu je Nemanja Milunović završio na zemlji, posle gledanja snimka sudija je pokazao fudbaleru Radničkog crveni karton.

3. Gol za pobedu

- Nadoknađeno je četiri minuta, a zbog situacije sa VAR-om, sudija je dodao još vremena za igru, pobedonosni gol je postignut u 97. minutu.

- U trenutku kada je Aleksandar Pešić postigao gol, dve lopte su bile na terenu. Jednom se igralo, drugu je namerno ubacio na teren dečak koji je bio zadružen da skuplja lopte.

PARTIZAN - JAVOR 3:3 (0:0)

Glavni sudija: Andrija Stojanović

Pomoćnici: Nenad Radoičić, Novak Novaković, Marko Delibašić

VAR: Miloš Milovanović, Marko Đuričić

1. Nedosuđen penal za Javor

- Kapiten gostiju Petar Gigić je završio na zemlji, sudija nije pokazao na belu tačku, a iz akcije koja je usledila Partizan je stigao do gola za 1:1.

2. Dosuđen penal za Javor

- Kristijan Tojčić je pao u kaznenom prostoru nakon duela sa Kristijanom Belićem, sudija je pokazao na belu tačku, a Javor je u 69. minutu smanjio zaostatak na 3:2.

3. Nedosuđen penal za Partizan

- Igor Vujačić je pao u kaznenom prostoru, a nakon provere snimka u VAR sobi utvrđeno je da u 92. minutu nije bio prekršaj.