VELIKA BRUKA ATLETIKA: Porto NOKAUTIRAO favorizovane Špance za PRVO mesto u grupi, Leverkuzen u Ligi Evrope!

Liga šampiona

Odigrane su utakmice 6. kola Lige šampiona u grupi B.

Porto je na svom terenu savladao Atletiko Madrid sa 2:1

Golove su postigli Taremi u 5. i Eustahio u 24. minutu

Počasni gol za Atletiko postigao je defanzivac domaćih Markado nespretnim autogolom u 94. minutu.

U drugoj utakmici Leverkuzen i Briž odigrali su nerešeno 0:0

Porto ima 12 bodova i osvojio je prvo mesto u grupi.

Drugi je Briž sa 11 i ove dve ekipe nastavljaju takmičenje u Ligi šampiona.

U Ligu Evrope će Leverkuzen sa 5 bodova.

Toliko ima i Atletiko Madrid ali je zbog slabijeg međusobnog skora sa Nemcima završio takmičenje u Evropi.

1 / 5 Foto: Profimedia

KRAJ MEČEVA!

LEVERKUZEN - BRIŽ 0:0

PORTO - ATLETIKO 2:1

Drugo poluvreme:

- Završene su obe utakmice

90 + 4. minut - Tračak nade za Atletiko, defanzivac domaćih Markado postiže autogol.

75. minut - I dalje nema promena. Ukoliko ovako ostane Porto je prvi, Briž drugi, Leverkuzen ide u Ligu Evrope, a Atletiko završava takmičenje.

58. minut - Još uvek nema golova u nastavku utakmica. Atletiko pokušava da se golom vrati u igru, dok u Leverkuzenu se smenjuju napadi na obe strane.

46. minut - Utakmice su nastavljene

Prvo poluvreme:

45. minut - Završena su prva poluvremena na obe utakmice. U Leverkuzenu mreže miruju, dok Porto sigurno korača ka pobedi i prvom mestu u grupi ukoliko Briž ne trijumfuje u Nemačkoj.

24. minut - Porto je duplirao prednost, Eustahio je strelac, domaćin prosto razbija Atletiko.

5. minut - Porto je poveo protiv Atletiko Madrida, Taremi je strelac.

1. minut - Počele su utakmice u Portu i Leverkuzenu

Leverkuzen

U utorak uveče završava se grupna faza Lige šampiona u grupama A, B, C, D.

U popodnevnom terminu na programu su utakmice u grupi B.

Porto dočekuje Atletiko Madrid, dok Bajer Leverkuzen čeka Briž.

Plasman u osminu finala već su obezbedili Briž i Porto, a pitanje je samo ko će biti prvi u grupi.

Briž ima 10 bodova, Porto 9, a zanimljivo je da imaju identičan međusobni susret. Obe ekipe slavile su ubedljivo na gostovanju sa 4:0

Porto ima bolju gol razliku pa će u slučaju poraza Briža i remi mu biti dovoljan za prvo mesto u grupi.

Zanimljiva je i borba za treće mesto i selidbu u Liga Evrope.