TEŠKO IDE BEZ MESIJA: Nejmar golom i asistencijom vodio Pariz do tesne pobede nad Lorijenom

FRANCUSKA LIGA

PSŽ je pobedio na gostovanju Lorijen u 12. kolu francuske Lige 1, rezultatom 2:1 (1:0).

To je ukupno 12. pobede za Parižane u Francuskoj ligi ove sezone čime su sačuvali prednost od pet bodova ispred Lensa.

PSŽ je poveo golom Nejmara iz 9. minuta, nakon velike greške golmana domaćih kojem je Brazilac oduzeo loptu pre postizanja gola.

Lorijen je izjednačio i u 53. minutu sjajnim golom Mofija. Mogao je Lorijen i do prednosti, ali je isti igrač u 57. minutu pogodio prečku.

Pariz je na kraju uspeo da dođe do pobede golom 81. minutu. Danilo Pereira je iskoristio centaršut Nejmara iz kornera i glavom zatresao mrežu Lorijena za konačnih 2:1 za gostujući tim.

PSŽ je na ovom meču igrao bez Lionela Mesija, koji je navodno tražio poštedu kako bi izbegao povredu pred Svetsko prvenstvo.