RAJO VALJEKANO ŠOKIRAO KRALJEVE: Prvi poraz Reala, Barselona novi lider na tabeli!

španija

Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su na svom terenu Real Madrid sa 3:2, u poslednjoj utakmici 13. kola španske Primere.

Rajo je upisao šestu pobedu od početka šampionata i trenutno je osmi na tabeli sa 21 bodom, dok je Real ostao na drugoj poziciji sa 32 boda, odnosno ima dva boda manje od prvoplasirane Barselone.

Valjekano je poveo već u petom minutu golom Santija Komesanja, izjednačio je Luka Modrić sa penala u 37. minutu, da bi četiri minuta kasnije Eder Militao doneo preokret i vodjstvo gostujućem timu.

Ekipe su na odmor, ipak, otišle nerešenim rezultatom pošto je Alvaro Garsija u 44. minutu pogodio za Valjekano, a konačan rezultat sa penala postavio Oskar Treho u 67. minutu.

Rajo Valjekano će u narednom kolu Primere dočakati Seltu, dok će Real ugostiti ekipu Kadisa.