SRUŠILI HERTU U GRADSKOM DERBIJU: Pobede u gostima Union Berlina i Borusije Menhengladbah

bubdesliga

Fudbaleri Union Berlina pobedili su u gostima Hertu sa 2:0, u meču 18. kola nemačke Bundeslige.

Strelci za Union Berlin bili su Danilo Doeki u 44. i Paul Seguin u 67. minutu.

Union Berlin je sa 36 bodova na deobi prvog mesta sa Bajernom, ali utakmicu više odigranu od minhenske ekipe. Herta je na pretposlednjem, 17. mestu sa 14 bodova.

U narednom kolu, Union Berlin će dočekati Majnc, dok će Herta gostovati Ajntrahtu.

Pobedu u gostima ostvarila je i Borusija Menhengladbah, savladavši Hofenhajm sa 4:1.

Strelci za Menhengladbah bili su Jonas Hofman 12. i 37, Lars Stindl 83. i Hanes Volf u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Pogodak za Hofenhajm postigao je Ilas Bebu u 80. minutu.

Menhengladbah je na osmom mestu sa 25 poena, a Hofenhajm je na 13. poziciji sa 19 bodova.

U istom terminu, Verder je na svom terenu pobedio Volfburg sa 2:1, golovima Niklasa Filkruga iz penala u 24. i 77. minutu.

Gol za Volfsburg postigao je Kevin Paredes u 90. minutu.

Verder je 10. sa 24 boda, a Volfsburg je na sedmom mestu sa 29 poena.

U ostalim mečevima, Majnc je kao domaćin pobedio Bohum sa 5:2, dok je Frajburg na svom terenu savladao Augzburg sa 3:1.