FUDBALERI ŠTUTGARTA POBEDILI BOHUM: Švabe osvojile važne bodove u borbi za opstanak

Bundeslige

Fudbaleri Štutgarta pobedili su večeras na gostujućem terenu Bohum sa 3:2, u utakmici 32. kola Bundeslige.

Štutgart je pvoeo golom koji je Hiroki Ito postigao u 14. minutu, a izjednačio je Kevin Štoger u 57. iz jedanaesterca.

Novo vođstvo gostujućem timu doneo je Seru Girasi u 60. a tri minuta kasnije prednost je udvostručio Joša Vagnoman. Konačan rezultat postavio je Filip Hofman pogotkom u 85. minutu.

Štutgart je osvojio važne bodove u borbi za opstanak, ima pet pobeda u ligi i sa 23 boda zauzima 16. mesto koje vodi u baraž za opstanak.

Bohum ima tri boda više na 15. mestu, prvom van zone ispadanja.

U drugom meču današnjeg programa Hofenhajma je pobedio na svom terenu Šalke sa 2:0.

Hofenhajm je poveo autoglom Aleksa Krala u 22. minutu, a pobedu je obezbedio Ila Bebu u 70. minutu iz jedanaesterca.