NAJLUĐA ZAVRŠNICA PRVENSTVA IKADA?! Potpuno ludilo Bundeslige i NEVIĐEN KRAJ! Bajernova titula ostaće zauvek upamćena! VIDEO

LU-DI-LO!

Bundesliga nam je ove sezone pružila nešto što nismo dugo videli, a pitanje je kada će se nešto slično dogoditi.

Odluka o šampionu pala je tek u poslednjem kolu, a utakmice viđene u istom bile su neverovatne.

Situacija se menjala nekoliko puta tokom mečeva, a na kraju je šampionsku titulu osvojio Bajern iako je imao isti broj bodova kao Borusija iz Dortmunda.

U poslednjem kolu Bajern je u gostima pobedio Keln rezultatom 2:1, a Borusija je odigrala meč bez pobednika sa Majncom kao domaćin rezultatom 2:2.

Bundesliga

Napomena: Uoči poslednjeg kola Borusija je imala dva boda više od Bajerna i pobeda bi donela "Milionerima" prvu titulu posle 11 godina, a ukupno šestu.

Već na samom startu "mirisalo" je na zlo za ekipu iz Dortmunda...

Kingsli Koman je u osmom minutu doneo prednost Bajernu, što znači da su na "živoj" tabeli Bavarci preskočili Borusiju, a brzo su usledili novi problemi.

Majnc je na prepunom stadionu u Dortmundu stigao do vođstva golom Hanhe-Olsena u 15. minutu, a situacija je postala katastrofalna u 24. minutu kada je Onisivo postigao drugi gol za goste.

U međuvremenu, u 19. minutu, Sebastijen Aler nije iskoristio penal.

Borusija Dortmund

Sve je delovalo crno u prvom poluvremenu za Borusiju i njene navijače.

Jedina dobra stvar je bio poništen gol Sanea za Bajern pred kraj prvog dela. Ostala je nada da bi Keln mogao da dođe do izjednačenja, ili napravi preokret. Malo nade stiglo je i u 69. minutu kada je Gereiro smanjio prednost Majnca i postigao gol za 2:1. U tom trenutku, Borusiji su bila potrebna još dva gola, odnosno pobeda, ili da Bajern primi gol.

A, onda, kao da čitava sezona nije bila neverovatna, dobili smo najluđu završnicu.

Bajern Minhen

Keln je protiv Bajerna došao do izjednačenja u 81. minutu, kada je Ljubičić bio precizan sa bele tačke. U tom trenutku, Borusija je bila ispred najvećeg rivala.

Potpuno neverovatno, kao da je neko izrežirao šta će da se desi u ovoj sezoni i u ovom, poslednjem kolu.

Ali, ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, pošto je Bajern stigao do novog gola i do prednosti u samoj završnici, odnosno u 89. minutu kada je Musijala bio strelac pogotka koji je Bavarcima doneo 11. uzastopnu, a ukupno 33. titulu u klupskoj istoriji.

Niklas Sule je u 96. minut dao poslednji tračak nada Borusiji, golom za 2:2 protiv Majnca, međutim nije bilo vremena za novi šok.

Izuzetno zanimljivo je bilo i u borbi za opstanak...

Herta je od ranije ostala bez šansi da ostane u Bundesligi, ali nije bilo kasno za Šalke i Štutgart.

Šalke je ostao na 31 bodu pošto je izgubio od Lajpciga i naredne sezone će igrati drugi rang takmičenja u Nemačkoj.

Štutgart ima dva boda više od Šalkea, ali će za "licencu" prve Bundeslige morati da igra u baražu.

Bundesliga

Štutgart je odigrao meč bez pobednika rezultatom 1:1 protiv Hofenhajma, a zahvaljujući rezultatima Štutgarta i Šalkea, Augzburg je ostao bezbedan uprkos poraz.

Sačuvao se i Bohum zahvaljujući pobedi protiv Leverkuzena rezultatom 3:0.