DRAMA U PREMIJER LIGI! Everton se spasio, Lester ŠOKANTNO ISPAO! Mitrović promašio penal u ludom poslednjem kolu

ENGLESKA

Završena je Premijer liga!

Sezona puna uzbuđenja, iznenađenja i preokreta, donela je ono što navijači i očekuju od ovog takmičenja.

Ni poslednje kolo nije razočaralo.

Aleksandar Mitrović i Saša Lukić našli su se u startnoj postavi Fulama u susretu 38. kola na "teatru snova".

Mančester junajted - Fulam 2:1 (Sančo 38', Fernandeš 55' - Tete 19')

Tete je doneo prednost gostima u 19. minutu udarcem glavom nakon centatšuta Vilijana.

Mitrović je imao priliku da se upiše u strelce u 26. minutu, ali je David de Hea odbranio njegov udarac sa bele tačke.

Pročitao je Španac srpskog centarfora, bacio se u pravu stranu i uspeo da spreči pogodak.

Ubrzo je stigla kazna, pošto je Džejdon Sančo doneo izjednačenje Mančesteru u 38. minutu. Za preokret Junajteda se pobrinuo Bruno Fernandeš golom u 55. minutu.

Ono što je najviše zanimalo fudbalsku javnost jeste borba za opstanak. Everton je pobedom protiv Bornmuta uspeo da obezbedi igranje Premijer lige i u narednoj sezoni, dok je Lester, šampion iz 2016. godine šokantno ispao u Čempionšip zajedno sa Lidsom i Sautemptunom koji od ranije nije imao šanse.

Premijer liga, 38. kolo, preostale utakmice:

Arsenal - Vulvs 5:0 (Džaka 11', 14', Saka 27', Žezus 58', Kivior 78')

Aston Vila - Brajton 2:1 (Luiz 8', Votkins 26' - Undav 38')

Brentford - Mančester siti 1:0 (Pinok 86')

Čelsi - Njukasl 0:1 (Tripije(ag) 27' - Gordon 9')

Kristal Palas - Notingem Forest 1:1 (Hjugs 66' - Avonji 33')

Everton - Bornmut 1:0 ( Dukure 57)

Lids - Totenhem 1:4 ( Harison 67' - Kejn 2', 69, Poro 47', Lukas 95')

Lester - Vest Hem 2:1 (Barns 34', Faes 62' - Fornals 79')

Sautempton - Liverpul 4:4 (Vord-Prauz 19', Sulemana 28', 48', Amstrong 65' - Žota 10', Firmino 15', Gakpo 72', Žota 73')

Uoči poslednjeg kola:

Junajted je u pretposlednjem kolu obezbedio igranje Lige šampiona, a u poslednjem će samo biti određeno da li će takmičenje završiti na trećem ili četvrtom mestu.

Sve utakmice poslednjeg kola počele su u 17:30 časova, a najviše pažnje izaziva borba za opstanak u kojoj se nalaze Everton (33 bodova), Lester i Lids (po 31 bod). Samo jedan od ta tri tima igraće u Premijer ligi naredne sezone, a to znači da bi lako moglo da se dogodi da Lester, kao šampion iz 2016 .godine, završi u Čempionšipu.

Kada je reč o gornjem delu tabele, ostalo je da se utvrdi ko će u Ligu konferencija. Aston Vila ima 58, a Totenhem 57 bodova.

Fulam je siguran na "zlatnoj sredini", odnosno 10. mestu i ne postoji prostor za napredak, ali ni za korak unazad.

Aleksandar Mitrović je uprkos suspenziji od osam mečeva zbog incidenta sa sudijom postigao 14 golova na 23 odigrana meča.Kurir sport