GORI NAPULJ: Napoli pobedom protiv Stankovića završio sezonu u kojoj je osvojio titulu

Serija A

Šampioni Italije, fudbaleri Napolija pobedom su završili sezonu u Seriji A, pošto su danas na svom terenu slavili protiv Sampdorije Dejana Stankovića sa 2:0.

Ekipa Napolija je u meču poslednjeg, 38. kola povela pogotkom Viktora Osimena u 64. minutu sa penala, a pobedu je potvrdio Đovani Simeone u 85. minutu.

Napoli je sezonu završio sa 28 pobeda, šest remija i četiri poraza, odnosno sa 90 osvojenih bodova, 16 više od drugoplasiranog Lacija koji je osvojio drugo mesto.

Bila je ovo ujedno i poslednja utakmica trenera Lučana Spaletija na klupi Napolija.

Na drugoj strani, Sampdorija će naredne sezone igrati u Seriji B, pošto je poslednja na tabeli sa samo 19 osvojenih bodova.