KVALIFIKACIJE ZA LIGU KONFERENCIJA: Petarda Genta, remi AEK-a iz Larnake i Makabija, Panatinaikos pobedio Olimpik

LIGA KONFERENCIJE

Fudbaleri AEK-a iz Larnake odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Makabija iz Tel Aviva, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Makabi je poveo golom koji je Jonatan Koen postigao u 64. minutu, a konačan rezultat postavio je Imad Faraž u 80. minutu.

AEK je imao priliku da povede u 86. minutu, ali je Ivan Tričkovski promašio jedanaesterac.

Revanš utakmica na programu je naredne sedmice u Tel Avivu.

Fudbaleri Panatinaikosa pobedili su na svom terenu u Atini Olimpik iz Marseja sa 1:0, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Jedini gol postigao je Bernar u 83. minutu.

Olimpik je od 65. minuta igrao sa desetoricom, nakon što je Džefri Kondogbija dobio drugi žuti karton.

Revanš utakmica igra se naredne sedmice u Marseju.

Fudbaleri Genta pobedili su poljsku ekipu Pogon sa 5:0, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Trostruki strelac bio je Gift Orban, koji je postigao golove u 13, 35. i 64. minutu.

Dva gola postigao je Ugo Kujpers u 40. minutu i u prvom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena.

Revanš utakmica igra se naredne sedmice u Poljskoj.