GOLEADA GRAĐANA: Siti ubedljiv protiv Barnlija na startu Premijer lige

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na gostovanju Barnli sa 3:0, u premijernoj utakmici nove sezone Premijer lige.

Aktuelni prvaci Engleske poveli su u četvrtom minutu, nakon što je loptu pred gol poslao Rodri, a u strelce se upisuje norveški napadač Erling Haland.

U 23. minutu zbog povrede teren je napustio fudbaler Sitija Kevin de Brujne, a njega je zamenio hrvatski igrač Mateo Kovačić.

Haland je svoj drugi gol na meču postigao u 36. minutu, kada je iz kaznenog prostora precizno šutirao pod prečku.

Konačnih 3:0 postavio je Rodri u 75. minutu nakon kornera.

Barnli je u četvrtom minutu nadoknade ostao sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Anas Zaruri.

Sutra se igra šest utakmica u Premijer ligi, a program otvaraju Arsenal i Notingem Forest od 13.30.

Siti u drugom kolu dočekuje Njukasl, dok Barnli na svom terenu igra protiv Aston Vile.