PARTIZAN DOŽIVEO VELIKU BLAMAŽU: Pukla petarda! Crno-beli truli u Danskoj! VIDEO

Kvalifikacije za LK

Fudbaleri Partizana poraženi su u Danskoj od Nordsjelanda sa 5:0 (2:0) u prvoj utakmici plej-of faze kvalifikacija za Ligu konferencija.

Ovakvom igrom tim Igora Duljaja ne bi mogao ni protiv nekog trećeligaša iz Srbije da nadoknadi ovakav zaostatak, pa će mu trebati više od čuda u revanšu za sedam dana u Beogradu. U suprotnom, crno-beli će završiti takmičenje u Evropi u ovoj sezoni.

Golove za domaći tim su postigli Frese u 11. minutu, Ingvartsen u 43. iz penala i 68. iz penala, Viladsen u 73. minutu, dok je konačan rezultat postavio Ilić autogolom u 88. minutu.

Rezultat je mogao da bude još ubedljiviji, da nije bilo golmana Aleksandra Jovanovića, koji je odbranio sijaset stopostotnih šansi domaćeg tima.

Danci su u potpunosti nadigrali Partizan, koji nije stvorio ni jednu poštenu stopostotnu šansu. Na suprotnoj strani, Danci su pogađali stative, promašivali praznu mrežu, a u nekoliko navrata u situaciji 1 na 1 gubili od golmana Jovanovića.

Crno-beli su delovali kao usporeni film pored vihornih krilnih napadača domaćeg tima, pre svih Osmana, koji je prolazio lagano kroz odbranu Partizana.

NORDSJELAND - PARTIZAN 5:0 (2:0)

2. POLUVREME

90+3. minut - Poništen gol domaćinu

Ako ima malo sreće za crno-bele, onda je to ova situacija. Domaćin je postigao i šesti gol, ali je naknadno poništen zbog igranja rukom.

88. minut - GOOOL! Domaćin je stigao do petog gola - 5:0

Mihailo Ilić je nesrećno zahvatio loptu i matirao sopstvenog golmana.

84. minut - Da nema Jovanovića bio bi dvocifren zaostatak

Golman Aleksandar Jovanović je najzaslužniji što crno-beli gube sa "samo" 4:0. Još jednom brani situaciju 1 na 1.

84. minut - Jovanović spasava gol

Ponovo Hansen u prilici, brani Jovanović.

83. minut - Domaćin pogađa stativu

Mogli su domaćini i do petog gola, ali Hansen pogađa stativu.

78. minut - Izmena u Partizanu

Duljaj menja u napadu, izlazi Severina, ulazi Nikolić.

77. minut - Domaćin nastavlja dominaciju

Nova šansa za domaćina, Osman je izbio sam ispred Jovanovića, ali golman crno-belih sprečava veći zaostatak.

74. minut - Izmena kod domaćina

Umesto Kijana Hansena u igri je Lukas Hej.

73. minut - GOOOL! Domaćin rešeta gol Partizana - 4:0

Oliver Viladsen je u gol pretvorio sjajnu akciju domaćeg tima. Ovo je već prava katastrofa crno-belih.

68. minut - GOOOL! Domaćin je postigao drugi gol iz penala, ukupno treći - 3:0

Katastrofalna igra odbrane Partizana, koristi je Markus Ingvartsen drugim golom iz penala.

67. minut - Novi penal za domaći tim

Rukom je igrao Aleksandar Šćekić.

65. minut - Saldanja u šansi

Stigao je Brazilac do ivice šesnaesterca, ciljao rašlje, ali je njegov šut izblokiran za korner. Posle kornera je Brazilac pokušao glavom, ali lopta odlazi preko gola.

63. minut - Koliko sreće za crno-bele

Treća neverovatna prilika za domaćina. Sam ispred Jovanovića je bio Diomande, ali je Jovanović skinuo zicer.

62. minut - Najbolja prilika za Partizan

Mogli su crno-beli da smanje, Svezozar Marković je šutirao posle kornera, ali je pogodio samo golmana Hansena.

59. minut - Dvostruka izmena u Partizanu

Izlaze Kanute i Menig, ulaze Baždar i Kalulu. Jedna prinudna izmena, pošto je Menig povređen.

58. minut - Menig se povredio

Problem za Partizan, ofanzivni veznjak se povredio. Seo je na travu i pokazao da ne može da nastavi meč.

54. minut - Prva izmena kod domaćina

Umesto Benjamina Nigrena u igri je Oliver Antman.

54. minut - Prvi opasan napad domaćina

Osman i Dijamande su lako prošli kroz odbranu Partizana, Osman je šutirao sa 7-8 metara, ali pored gola.

51. minut - Stojković šutira sa ivice kaznenog prostora

Nova akcija Partizana, Šćekić je nabacio loptu ka Saldanji, domaćin odbio loptu do Stojkovića koji šutira pored gola.

U svakom slučaju, Partizan je za 5 minuta u drugom poluvremenu uradio više nego za 45 u prvom poluvremenu.

49. minut - Kanute šutira

Partizan pokazuje znake života na startu drugog poluvremena, Saldanja je pokušao kro sredinu, lopta se odbila u polje, a Kanute šutirao sa oko 30 metara preko gola.

46. minut - Prva akcija crno-belih

Već u prvom napadu Partizan je uradio maltene više nego za 45 minuta. Natho je poslao sjajnu loptu ka Saldanji, ali se Brazilac nije snašao, nije uspeo da je primiri.

Katastrofalno poluvreme Partizana. Ako su crno-beli loše igrali protiv Sabaha u gostima, onda se prvo poluvreme ne može ni opisati.

Domaćin je diktirao tempo, napadao, stvarao prilike, a pored dva gola, propustio i dve kolosalne prilike gde je bilo teže promašiti nego pogoditi.

Crno-beli su samo u 2-3 navrata u kontri nešto pokušali, ali bez prave šanse.

1. POLUVREME

43. minut - GOOOL! Domaćin je duplirao vođstvo - 2:0

Ingvartsen je bio precizan sa 11 metara. Bunili su se crno-beli posle penala jer je izvođač penala zastao pre šuta. Epilog svega je žuti karton za golmana Jovanovića.

42. minut - Penal za Nordjeland

Antić je igrao rukom kod centaršuta domaćih fudbalera.

40. minut - Auu, jao kakva šansa za domaćina

Drugi put na meču domaćin je ispustio šansu koju je bilo teže promašiti nego pogoditi. Osman je prošao po levoj strani, ušao u peterac, pogodio stativu, a lopta se odbila do Ingvartsena koji je promašio prazan gol! Prebacio je loptu preko prečke. Neverovatan promašaj i velika sreća za slabe crno-bele.

35. minut - Kontra crno-belih

Spetljao se Saldanja u kontri. Menig je povukao loptu, uposlio Brazilca, ali se ovaj nepotrebno okrenuo i izgubio loptu.

32. minut - Domaćin mnogo komplikuje

Danci su fizički dominantniji, lako dolaze do lopte, ali i mnogo komplikuju u završnici. Imali su i korner u 32. minutu, ali je Jovanović siguran u skoku posle centaršuta.

25. minut - Partizan se uglavnom brani

Loše se snalaze crno-beli u polju, gotovo i ne pokušavaju da napadnu.

Domaćin uglavnom preko krila napada, preko Osmana i Nigrena.

15. minut - Neverovatna šansa domaćina

Osman pravi dar-mar po desnoj strani Partizana, ovog puta je prošao Stojkovića, ubacio na drugu stranu, a tamo se sam našao Nigren. I kada su svi očekivali da samo ćušne loptu u mrežu, on je prebacio preko gola.

11. minut - GOOOL! Nordsjeland vodi - 1:0

Auh, kakav evrogol domaćina. Strelac je levi bek Frese. Crno-beli su izbacili loptu iz šesnaesterca, na nju je naleteo Frese i strahovitim udarcem matirao Jovanovića.

10. minut - Prvi udarac u okvir gola

Pokušao je Kvinsi menig sa oko 25 metara, lopta je išla u okvir gola domaćina, ali bez problema za golmana Hansena.

8. minut - Prvi korner za domaće

Iznudili su domaćini prvi udarac sa ugla, ali nije bilo opasnosti po Jovanovića.

5. minut - Domaćin tražio penal

Osman je ušao u kazneni prostor, pao posle duela sa defanzivcima Partizana, ali se sudija Frid iz Izraela nalazio blizu i nije naseo na simuliranje. Treba istaći i da za plej-of fazu postoji VAR tehnologija.

3. minut - Prvi korner na meču

Partizan je pokušao po desnoj strani, a Stojković iznudio prvi korner na meču. Ništa od opasnosti po domaćina posle izvedenog kornera.

Počeo je meč u Farumu.

Partizan ima veliku podršku

grobari, Partizan, Nordsjeland

Očekivani sastavi

Trener Partizana Igor Duljaj poslao je na teren očekivanih 11 fudbalera.

U odnosu na revanš protiv Sabaha nema Kristijana Belića, koji je dobio crveni karton.

NORDSJELAND - PARTIZAN

Sudija: Jigal Frid (Izrael)

NORDSJELAND: Hansen - Viladsen, K. Hansen, Nagalo, Frese - Diomond, Svenson, Tverskov - Nigren, Ingvartsen, Osman. Trener: Johan Hof Torup

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Kanute, Šćekić - Severina, Menig, Natho - Saldanja. Trener: Igor Duljaj

Fudbaleri Partizana od 18.30 časova u Danskoj igraju prvu utakmicu protiv Nordjelanda u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Danski predstavnik je poslednja prepreka na putu crno-belih ka eventualnom trećem uzastopnom učešću u grupnoj fazi Lige konferencije.

Nordsjeland je u trećem kolu kvalifikacija eliminisao Steauu iz Bukurešta. U prvoj utakmici je bilo 0:0, u drugoj 2:0. Danci su sjajno startovali i u prvenstvu Danske, gde su zaređali trijumfe nad Viborgom, Arhusom, Brondbijem i Rendersom, a prvi poraz su doživeli u prošlom kolu od Silkeborga.

Dobra vest po crno-bele je da je rival početkom sedmice prodao svog najboljeg igrača Ernesta Nuemu u Lion za 20 miliona evra.