PARTIZAN JE USPEO DA PROBIJE DNO DNA: Ima li kraja degradaciji slavnog srpskog kluba?! TUGA, ČEMER, JAD I BEDA crno-belih!

propast

Katastrofa Partizana! Teška sramota crno-belih u Danskoj, Nordsjeland je u pravom smislu reči razbio Partizan u paramparčad i naneo klubu iz Humske jedan od najtežih poraza u istoriji.

Ako je neko i pomislio da izabranici Igora Duljaja ne mogu da ponove igru iz prvog meča sa Sabahom, beogradski klub se potrudio da ih demantuje. Sam rezultat 5:0, koliko god teško zvučao ne oslikava pravi odnos snaga, jer ne bi bilo nezasluženo i da je bilo 10:0, pa možete zamisliti kako je onda izgledala igra srpskog predstavnika, ako se to uopšte može nazvati igrom.

Kao što su najavljivali pre samog duela svi u taboru Beograđana, bilo je bitno da se izdrži prvih 15-20 minuta tokom kojih se očekivalo da Skandinavci naprave pritisak i pokušaju da dođu do ranog gola. Tih uvodnih 15-20 minuta se pretvorilo u 90 i kusur minuta tokom kojih Partizan nije spojio više od tri pasa, nisu napravili krštenu akciju za celu utakmicu, a igrači Nordsjelanda su pored fudbalera Partizana izgledali kao da su na terenu igrači Mančester Sitija.

Crno-beli su prodavali "more" lopti protivniku, bez ideje, bez plana, bez samopouzdanja, jednom rečju tuga. Dugo će se bekovi Partizana Nikola Antić i Aranđel Stojković pamtiti krila Skandinavaca Antmana i Osmana koji su pored njih dvojica celu utakmicu "špartali" i prolazili kao brzi voz, a naši igrači nisu mogli da ih uhvate "lasom". "Parni valjak" je još mogao i da bude srećan što je na poluvreme otišao sa samo dva gola zaostatka, a ne tome može da zahvali fudbalerima domaćeg tima koji samo da su imali malo više koncentracije u završnici rezultat sa kraja utakmice bi bio na poluvemenu.

Početak drugog poluvremena doneo je nešto bolju i konkretniji igru Partizana i šut kapitena Svetozara Markovića kada su bili i najbliže golu. A onda je nastupio potop. Sunovrat igre gde se nije znalo ko gde "bije", Osman i Antman su bukvalno "gazili" bekove crno-belih koji su samo pogledom mogli da ih isprate, slali su upotrebljive centaršuteve, a Ingvartsen, Diomand i Osman su promašivali nemoguće. Kompletan tim treba da zahvali golamanu Aleksandru Jovanoviću kojeg da nije bilo na golu i da nije vadio "kestenje iz vatre" rezultat bi bio mnogo gori. O Severini, Saldanji i Nathu, koji su bili potpuno odsečeni ne treba ni trošiti reči. Da se Severina uopšte nalazi na terenu saznalo se negde u 35.minutu utakmice kada je komentator izgovorio njegovo prezime.

Poraz kao poraz boli, nije sporno izgubiti, ali govor tela igrača Partizana je u najmanju ruku bio sramotan. Uz dužno poštovanje igračima Danskog tima i zaista sve pohvale na jučerašnjoj partiji, Nordsjeland ne spada u vrhunske ekipe poput Barselone i Pari Sen Žermena, a na terenu je upravo tako izgledalo. Dugo se nije desilo, da je neki naš klub u Evropi izgledao ovako nemoćno kao tim Igora Duljaja, čak je i TSC u dvomeču sa Bragom koja je bar dve klase iznad kvaliteta Danaca pokazao više.

Miloš Vazura, Milorad Vučelić

Dokle će trajati ova kontinuirana degradacija institucije kakva je Partizan to niko ne zna, odnosno verovatno znaju ljudi koji vode klub i koji će verovatno i posle ove bruke da izađu u javnost sa dobro poznatim matricama o dobrom poslovanju i rezultatima kojih nema ni na vidiku.