PARTIZAN MELJE U SRBIJI: Crno-beli trojkom ispratili Javor u sablasnoj atmosferi VIDEO

Super liga Srbije

Fudbaleri Partizana savladali su Javor u 5. kolu Super lige Srbije sa 3:1 (1:0).

Tim Igora Duljaja je iz četiri odigrane utakmice stigla do 10 bodova i trenutno je na trećem mestu, uz utakmicu manje u odnosu na vodeći TSC koji ima 13 bodova i Crvenu zvezdu koja ima 12 bodova. Javor je ostao na pet osvojenih bodova na 11. mestu.

Utakmica je odigrana u Beogradu u sablasnoj atmosferi pred najviše 1.000 gledalaca.

Partizan je igrao prilično sigurno i smireno, potpuno drugačije u odnosu na Evropu i meč u Danskoj protiv Nordsjelanda.

Strelci za Partizan bili su Menig u 22, Stojković u 57, Saldanja u 69. minutu. Gol za Javor postigao je Dolmagić u 49. minutu.

Partizan u narednom kolu gostuje gradskom rivalu IMT-u, a Javor dočekuje Radnički iz Niša.

Crno-bele pre toga u četvrtak očekuje revanš protiv Nordsjelanda u plej-ofu za Ligu konferencija, ali poraz od 5:0 u Danskoj ne daje veliku nadu za prolaz.

Partizan je poveo golom Kvinsija Meniga, koji je iskosa sa leve strane zavrnuo "kiflu" i pogodio malu mrežu na suprotnoj strani gola Manojlovića.

Na 1:1 izjednačio je Dino Dolmagić u 48. minutu. Desni bek gostiju je stigao nadomak šesnaesterca Partizana, a onda odapeo raketu koja je završio pod rašlje gola Jovanovića.

Krenuo je Partizan silovito posle primljenog gola i u 56. minutu stigao do novog vođstva. Stojković je ispred kaznenog prostora gostiju oduzeo loptu, uposlio Natha, a ovaj mu vratio pas na sjajan način kroz trojicu protivničkih igrača. Bio je to prvenac Aranđela Stojkovića u dresu Partizana.

Mateus Saldanja je postigao dva gola na ovom meču, prvi mu je bio poništen zbog ofsajda posle VAR-a, dok je drugi priznat posle gledanja VAR-a. Brazilac je dobio fenomenalnu loptu od Kristijana Belića, izašao sam ispred golmana Javora, obišao ga i potom smestio loptu u mrežu.

Crno-beli su imali 16 šuteva ka golu rivala, pola u okvir gola.

PARTIZAN - JAVOR 3:1 (1:0)

2. POLUVREME

90. minut - Severina šutirao preko gola

Šutirao je Severina sa 20-tak metara, možda je imao i boljih rešenja, a lopta je otišla preko gola.

83. minut - Javor umalo do drugog gola

Bajere je lepo prevario Saničanina, ali se onda odlučio na dodavanje umesto šuta i upropastio šansu.

79. minut - Izmena u Partizanu

Trifunović menja Meniga, a Stjepanović Belića.

74. minut - Stativa Meniga

Mogao je Kvinsi Menig drugi puta da se upiše u strelce na ovom meču, sa desne strane je šutirao i pogodio prečku na suprotnoj strani.

70. minut - Izmene u Javoru

Ulaze Eliomar i Bosić. Izlaze Dukure i Gigić.

69. minut - GOOOL! Saldanja je strelac - 3:1

Fenomenalno dodavanje Belića, Saldanja je obišao golmana Manojlovića i poslao loptu u mrežu.

65. minut - Izmena u Javoru

Zvonimir Petrović menja Todora Petrovića.

62. minut - Žuti za Petrovića

Todor Petrović iz Javora je upisan u beležnicu Minakovića.

60. minut - Žuti za Belića

Ni ovaj meč nije prošao a da Kristijan Belić ne dobije žuti karton.

58. minut - Trostruka izmena u Partizanu, debituje Zahid

Ščekić menja Kanutea, a Zahid menja Natha. Šćekić uzima kapitensku traku od Natha. Iz igre izlazi i Kalulu, a ulazi Severina.

56. minut - GOOOL! Partizan opet vodi golom Stojkovića - 2:1

Sjajan pas Natha u srce šesnaesterca, a bek Stojković postiže gol za novo vođstvo. Njegov prvenac. Stojković je prethodno oduzeo loptu rivalima, proigrao Natha, a ovaj na maestralan način asistirao strelcu.

55. minut - Stativa Kalulua

Kalulu je sjajno reagovao posle centaršuta Saničanina, ali nije imao dovoljno sreće. Veliki pritisak Partizana.

54. minut - Saničanin oprobao šut

Pustili su gosti štopera Partizana na priđe na 20-tak metara, usledio je šut, ali preko gola.

48. minut - GOOOL! Bomba Dolmagića za izjednačenje - 1:1

Gosti su stigli do izjednačenja na startu drugog poluvremena. Dino Dolmagić je poslao pravu bombu pod rašlje, golman Jovanović nije mogao ništa. Desni bek nije imao pratnju, stigao je na 20-tak metara od gola crno-belih, a onda poslao pravu raketu.

Nije bilo izmena u poluvremenu.

1. POLUVREME

45+2. minut - Ilić propustio veliku priliku

Mogli su crno-beli u poslednjim sekundama prvog poluvremena da dupliraju vođstvo. Lopta je došla do mladog štopera posle kornera i odbita, šutirao je u padu sa oko 5-6 metara, ali je lopta fijuknula pored gola.

45+1. minut - Kalulu izblokiran

Šutirao je Kalulu sa ivice šesnaesterca, bio izblokiran, ali je dobio korner.

44. minut - Saldanja ponovo pokušao

Brazilac je šutirao sa distance, ponovo bez veće opasnosti po goste.

43. minut - Prvi žuti karton za igrače Javora

Kopitović je zaustavio Saldanju u kontri i zasluženo požuteo.

41. minut - Jovanović sprečio izjednačenje

Sjajna akcija gostiju, Gojković je šutirao glavom, a Jovanović se izvio i sprečio izjednačenje.

40. minut - Poništen gol Mateusa Saldanje

Brazilac je za koji centimetar bio u ofsajdu posle sjajnog dodavanja Natha. Poništen mu je gol.

38. minut - Greška Kanutea, šansa za Javor

Mogli su gosti do izjednačenja posle velike greške Kanutea.

Izgubio je defanzivac loptu na sredini terena, Kembel je ušao u kazneni prostor, ali je njegov šut Jovanović odbranio.

26. minut - Opasan pokušaj gostiju

Nemanja Miletić, nekadašnji prvotimac Partizana, izveo je slobodan udarac sa 22-23 metra od gola iskosa sa desne strane. Lopta je prošla veoma blizu stative.

25. minut - Saldanja je pokušao

Natho je započeo akciju svog tima, dodao do Saldanje koji je sa ivice kaznenog prostora pogodio golmana.

22. minut - GOOOL! Menig za vođstvo 1:0

Partizan je poveo golom Kvinsija Meniga. Napadač crno-belih je ušao u šesnaesterac i iskosa sa leve strane "kiflom" pogodio malu mrežu na suprotnoj strani. Prethodno je Belić oduzeo loptu i uposlio svog napadača.

12. minut - Žuti karton za Kanutea

Neoprezan start Franka Kanutea, koji je oštro startovao nad Nemanjom Miletićem. Prvi upisani igrač u beležnici sudije Minakovića.

10. minut - Dobra prilika za Saničanina

Centrirao je Natho iz kornera, štoper Partizana uputio šut, ali se istakao Manojlović još jednom.

8. minut - Novi pokušaj crno-belih

Kontra Partizana, Kvinsi Menig je odlučio da sam završi akciju, šutirao je sa ivice šesnaesterca, ali golman Strahinja Manojlović beleži drugu odbranu.

8. minut - Prvi šut Partizana

Aldo Kalulu je šutirao u okvir mreže Ivanjičana, no to je bio slab šut.

6. minut - Javor ozbiljnije pripretio

Gigić je ušao u kazneni prostor sa desne strane, njegov šut je završio u spoljni deo mreže.

Možda oko 1.000 gledalaca na stadionu u Humskoj. Na jugu nema navijača jer traje bojkot.

U odnosu na Dansku, trener Partizana Igor Duljaj je promenio tri igrača. U timu nisu kapiten Svezozar Marković i Ksaver Severina, a umesto njih startuju Siniša Saničanin i Aldo Kalulu. Takođe, Kristijan Belić, koji zbog kartona nije igrao u Danskoj, vratio se u tim umesto Šćekića.

Prvi put u timu, doduše na klupi, nalazi se i Gajas Zahid, najnovije pojačanje crno-belih.

PARTIZAN - JAVOR

Stadion Partizana

Sudija: Nenad Minaković (Novi Sad)

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Ilić, Saničanin, Antić - Belić, Kanute - Kalulu, Natho, Menig - Saldanja. Trener: Igor Duljaj.

Klupa: Stevanović, Marković, Severina, Šehović, Nikolić, Filipović, Zahid, Trifunović, Stjepanović, Petković, Šćekić.

JAVOR: Manojlović - Dolmagić, Kopitović, Skoko, Miletić - Dukure, T. Petrović - Kembel, Gojković, Tanko - Gigić. Trener: Radovan Ćurčić.

Klupa: Raičević, Ilić, Obradović, Bosić, Milošević, Eliomar, Z. Petrović, Tojčić, Bajere, Adamović, Selenić.

Beogradski Partizan u okviru 5. kola Super lige Srbije na svom stadionu od 19.35 časova dočekuje goste iz Ivanjice, ekipu Javor Matisa.

Partizan je iz tri odigrane utakmice sakupio sedam bodova, dok je Javor odigrao utakmicu više i osvojio dva boda manje.

Šef stručnog štaba crno-belih Igor Duljaj ističe da su uvek teški mečevi nakon debakla poput onog u Danskoj, ali da imaju obavezu prema navijačima da ostvare pobedu:

"Sve utakmice su mnogo teške posle ovako sramnog poraza. Kao i posle Sabaha rekao sam da ću tražiti od tima da razmišljaju samo o sledećoj utakmici, a to je sada Javor. Ekipa i ja smo svesni da će biti mnogo teška utakmica, a imamo obavezu prema ljudima koji dolaze da gledaju Partizan i onima koji su putovali 30 sati da nas bodre i 30 sati nazad. Imamo dodatni motiv, da navijačima vratimo dug za taj sraman poraz u kojem sam i sam učestvovao. Biće veoma teško psihološki, međutim verujem u igrače, da možemo da izađemo iz bilo koje teške situacije. Sa druge strane biće odličan trener Ćurčić koji poznaje Partizan, imaju Gigića koji nam je prošlu utakmicu zadavao mnogo problema. Svi igrači Partizana kada odu, uvek nam zadaju probleme, on će biti jedan od najopasnijih. Bez obzira ko bude igrao, uvek su nam zadavali mnogo problema. U prošloj utakmici smo vodili 3:1, pa smo primili dva gola, ali najvažnije je kako moj tim izgleda."

Šef stručnog štaba gostujućeg tima Radovan Ćurčić ističe da je i njegova ekipa izašla iz teškog poraza, ali da se kroz trenažni proces i pripremu utakmice oporavila:

"Idemo na noge apsolutnom favoritu, bez obzira na rezultat koji su napravili u evropskoj utakmici. Svesni smo njihovog kvaliteta. Trudimo se da se što bolje pripremimo za utakmicu, budemo koncentrisani. Maksimalno smo bili posvećeni radu u ovoj sedmici, i mi smo izašli iz teškog poraza, ne zbog kvaliteta protivnika, već zbog grešaka koje smo napravili na toj utakmici i skupo ih platili. Jesmo bili uzdrmani, ali mislim da se ekipa kroz trenažni proces uzdigla i mislim da ćemo dati sve od sebe. Da li će to biti dovoljno da odigramo dobru utakmicu i ostvarimo povoljan rezultat, videćemo."