TRI GOLA, A U STVARI JEDNA VELIKA NULA! Marakana dugo nije videla RUŽNIJU UTAKMICU, bolje da je bila skroz prazna...

MORA BOLJE

Nula jedino nije ostala na semaforu i nije baš najjasnije kako je došlo do tog "propusta".

Na stadionu Rajko Mitić dugo nismo gledali ružniju utakmicu. Srbija je u četvrtak poražena od Mađarske rezultatom 2:1 u festivalu anti-fudbala.

Srbija je u prvom poluvremenu uputila samo tri udarca ka golu rivala, nijedan nije išao u okvir, ali naši fudbaleri su uprkos tome stigli do pogotka i do prednosti u 10. minutu.

Veljković, Milinković-Savić, Tadić pa Vlahović. Lepa akcija i loša završnica centarfora Juventusa.

Jačom, levom nogom je očajno šutirao, a na sreću, možda i nešto lošiju reakciju Salaja, Orlovi su stigli do prednosti.

Tempo u nastavku nije bio na najvišem nivou, nije bilo ni prilika, praktično ničega osim velike borbe dva tima.

A, onda, ni iz čega, dva gola.

Uz puno sreće Varga je doneo izjednačenje u 34, a Orban potpuni preokret u 36. minutu.

Sticajem srećnih okolnosti Mađarska je okrenula rezultat u svoju korist, pa je na drugo poluvreme izašla sa namerom da ne pređe na polovinu rivala.

Kockao se selektor Marko Rosi, doprineo tome da nekoliko hiljada mališana i svi navijači Srbije koji su meč gledali preko malih ekrana, dobiju još gorči ukus poraza.

Ekipa Dragana Stojkovića imala je znatno veći posed lopte, ali iz toga, osim nekoliko dobrih situacija, nije napravila ništa značajnije.

Kruženje "do sutra" na polovini Mađarske, zatim i popularno "bunarenje", nije ni moglo nešto bolje da donese našem timu. Mađari su svesno prepustili loptu našem timu, a to im se ovaj put isplatilo.

Stojković je posle meča poručio da poraz nije smak sveta, ali stanje je daleko od sjajnog, a Srbija će u nedelju igrati novi meč.

Protivnik je slabiji od Mađarske, ali gostovanje u Litvaniji u ovom trenutku nikako ne može da se shvati kao lak posao. Taj susret imaće veliki značaj za nastavak kvalifikacija.