LUDNICA U RIMU: Golman u 95. minutu doneo bod Laciju! Petarda Barselone, PSŽ siguran u derbiju

1. kolo

Odigrano je kompletno prvo kolo Lige šampiona u grupama E, F, G i H.

Rezultati danas odigranih utakmica prvog kola fudbalske Lige šampiona:

Grupa E: Fejenord - Seltik 2:0 Lacio - Atletiko Madrid 1:1

Grupa F: Milan - Njukasl 0:0 Pari Sen Žermen - Borusija Dortmund 2:0

Grupa G: Mančester siti - Crvena zvezda 3:1 Jang Bojs - Lajpcig 1:3

Grupa H: Šahtjor - Porto 1:3 Barselona - Antverpen 5:0

Fudbaleri Lacija i Atletiko Madrida odigrali su večeras u Rimu nerešeno 1:1, u meču prvog kola Grupe E Lige šampiona.

Vodeći gol za Atletiko postigao je Pablo Barioso u 29. minutu. On je šutirao sa 25 metara, lopta je na putu ka golu zakačila jednog odbrambenog igrača i prevarila golmana.

Lacio je do izjednačenja stigao u petom minutu sudijske nadoknade vremena golom golmana Ivana Provedela. On je u poslednjim trenucima meča otišao u kazneni prostor Atletika, i udarcem glavom doneo izjednačenje svojoj ekipi.

U istom terminu, Fejnord je na svom terenu pobedio Seltik sa 2:0.

Vodeći gol za Fejnord postigao je Kalvin Stengs u drugom minutu nadoknade poluvremena, odličnim šutem iz slobodnog udarca.

Konačan rezultat je postavio reprezentativac Irana Alireza Johanbakš u 76. minutu.

Seltik je meč završio sa dva igrača manje, pošto su crvene kartone dobili Gustaf Lagerbilke i Tiago Holm.

U narednom kolu, Atletiko Madrid će dočekati Fejnord, dok će Seltik ugostiti Lacio.

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu ekipu Antverpena sa 5:0, dok je Porto u gostima slavio protiv Šahtjora sa 3:1, u utakmicama prvog kola Grupe H Lige šampiona.Barselona je pitanje pobednika na ovoj utakmici rešila posle samo 22 minuta igre, odnosno u razmaku od 11 minuta, kada je svoju inicijativu materijalizovala sa tri postignuta gola.

Mrežu gostujućeg tima je prvo pogodio Žoao Feliks u 11. minutu, osam minuta kasnije je on asistirao Robertu Levandovskom za 2:0, da bi u 22. minutu, posle šuta Rafinje, Žel Bataj poslao loptu iza leđa svog golmana.

Gavi je u 54. minutu povisio na 4:0, a konačan rezultat postavio je Žoao Feliks svojim drugim golom na meču u 66. minutu.

Uzbudljivo je bilo i na početku utakmice u Hamburgu gde je Šahtjor iz Donjecka dočekao Porto.

Porto je poveo u osmom minutu preko Galena, Šahtjor je brzo odgovorio i pet minuta kasnije izjednačio pogotkom Kevina Kelsija, ali radost ukrajinskog tima nije dugo trajala.

Galeno je svojim drugim golom na meču, u 15. minutu, ponovo doneo prednost svom timu, da bi u 29. minutu asistirao Mehdiju Taremiju za prednost i pobedu Porta od 3:1.

Fudbaleri Barselone će u drugom kolu Grupe H, 4. oktobra, gostovati Portu, dok će Antverpen ugostiti Šahtjor.

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su večeras na svom terenu Borusiju Dortmund sa 2:0, u meču prvog kola Grupe F Lige šampiona.Strelci za PSŽ bili su Kilijan Mbape iz penala u 50. i Ašraf Hakimi u 58. minutu.

Vođstvo Pari Sen Žermenu doneo je Kilijan Mbape golom iz penala u 50. minutu, nakon što je Niklas Zile igrao rukom u svom šesnaestercu.

PSŽ je duplirao prednost u 58. minutu, nakon dobrog driblinga i lepoog udarca sa 10 metara Ašrafa Hakimija.

Ranije danas, u istoj grupi, Milan i Njukasl su u Milanu odigrali nerešeno 0:0.

U narednom kolu, PSŽ će gostovati Njukaslu, dok će Borusija Dortmund dočekati Milan.

Jang bojs - Lajpcig 1:3 (1:1)

(Elija 33 - Simakan 3, Šlager 73, Šeško 90+3)

Mančester siti - Crvena zvezda 3:1 (0:1)

(Alvarez 46, 60, Rodri 73 - Bukari 45)

Grupa H

Barselona - Antverpen 5:0 (3:0)

(Žoao Feliks 11, 66, Levandovski 19, Batalje (ag) 22, Gavi 54)

Šahtjor - Porto 1:3 (1:3)

(Kelsi 13 - Galeno 8, 15, Mehdi Taremi 29)

2. POLUVREME

90+5. minut - Ludnica u Rimu

Kakav šok za Atletiko. Golman domaćina Provedel doneo je bod svom timu u petom minutu nadoknade. Skočio je na centaršut i matirao svog kolegu Oblaka.

76. minut - Fejnord je postigao i drugi gol

Holanđani su duplirali vođstvo protiv Seltika. Strelac je Jahanbakš

73. minut - Rodri duplirao vođstvo Sitija

Junak Sitija koji je doneo ovog klubu titulu prvaka Evrope, matirao je Glazera za sigurno vođstvo domaćina.

66. minut - Petarda u Barseloni

Žoao Feliks svojim drugim golom dovodi Barselonu u vođstvo 5:0 protiv Antverpena. Rafinja je centrirao, a Feliks na drugoj stativi glavom poslao loptu u mrežu.

60. minut - Veliki kiks Glazera za vođstvo Sitija

Auh, katastrofalan kiks golmana Zvezde. Alvarez je nabacio loptu sa leve strane na drugu stativu, Glazer je pokušao da je boksuje ali je promašio loptu i ona je ušla u gol.

58. minut - Hakimi duplirao prednost Pari Sen Žermena

Ašraf Hakimi je matirao svoj bivši klub Borusiju iz Dortmunda.

54. minut - Barselona nastavlja seriju

Gavi postiže četvrti gol za domaći tim.

49. minut - PSŽ otvorio Borusiju

Kilijan Mbape iz penala donosi prednost "Svecima". Šule je igrao rukom u kaznenom prostoru posle šuta Mbapea, a VAR je intervenisao i potvrdio penal.

46. minut - Izjednačenje na Etihadu

Siti je već na startu drugog poluvremena stigao do izjednačenja. Strelac je Alvarez.

1. POLUVREME

45+2. minut - Vodi Fejnord

Sjajan gol Stengsa. Veznjak Fejnorda je iz slobodnog udarca matirao golmana Seltika Harta.

45. minut - Zvezda vodi u Mančesteru

Golom Osmana Bukarija u poslednjim sekundama prvog poluvremena Crvena zvezda je povela u Mančesteru protiv Sitija. Ivanić je sjajno uposlio Bukarija, ovaj izbegao ofsajd i postigao gol.

29. minut - Atletiko vodi u Rimu

Pablo Barios doneo je gostima vođstvo protiv Lacija. Snažan i precizan šut za vođstvo Španaca.

29. minut - Porto postigao i treći gol

Mehdi Taremi dovodi Porto u vođstvo 3:1. Dvostruki strelac Galeno je asistent.

22. minut - Barselona postigla i treći gol

Neumoljivi Španci. Ovog puta je autogol Belgijanaca, Batalje je matirao svog golmana Buteza.

19. minut - Barselona duplirala prednost

Robert Levandovski je postigao prvenac ove sezone u Ligi šampiona. Feliks je centrirao na drugu stativu, a tamo se na pravom mestu našao poljski napadač.

14. minut - Goleada u Hamburgu

Ma, ni minut nije trajala radost Ukrajinaca. Galeno je postigao drugi gol na meču.

13. minut - Šahtjor se brzo vratio

Svega pet minuta je trajala prednost Porta. Kevin Kelsi je iskoristio centaršut Konoplje i glavom doneo izjednačenje svom timu.

11. minut - Žoao Feliks doneo radost u Barseloni

Barselona počinje da opravdava ulogu velikog favorita protiv Antverpena. Prvi šut na utakmici Žoao Feliks je pretvorio u gol. Gundogan je asistent.

8. minut - Prvi gol večeras

Porto je kao gost poveo protiv Šahtjora iz Donjecka. Iz dobro poznatih razloga Ukrajinci ne igraju kod kuće. Ova utakmica se igra u Hamburgu, u Nemačkoj. Strelac je Galeno. Prethodno je Franko šutirao, golman Rižnik odbio loptu, a fudbaler Porta je smestio u mrežu.

Prvog dana nove sezone Lige šampiona igraju se utakmice u grupama E, F, G i H.

Ranije danas odigrana je po jedna utakmica u grupama G i F.

Najviše pažnje privlače utakmice u Parizu, gde PSŽ dočekuje Borusiju iz Dortmunda, kao i u Madridu, gde se sastaju Lacio i Atletiko Madrid.