ŽESTOKO! Haos uoči meča Lige konferencija: Tuča na ulicama, oko STOTINU navijača UHAPŠENO! (VIDEO)

policija je imala pune ruke posla

Prvo kolo grupne faze Lige konferencija donelo nam je brojne zanimljive utakmice.

Čukarički je odigrao hrabro protiv Ferencvaroša, ali je poražen sa 3:1, a u istoj grupi Genk i Fiorentina odigrali su 2:2. Pred meč klubova iz Belgije i Italije došlo je do žestokog sukoba navijača na ulicama, reagovala je i policija, te je oko stotinu navijača, uglavnom tima iz Firence, uhapšeno.

- Oko stotinu italijanskih navijača je uhapšeno i zbog toga će propustiti utakmicu - izjavio je Iben Sempels, portparol Genka, a na internetu se pojavio i snimak haosa.

Dakle, mnogi Italijani ostali su van stadiona, a na njemu je publika mogla da vidi pravi spektakl. Čak tri gola viđena su u prvom poluvremenu - Ranijeri je doneo vođstvo Fiorentini, izjednačio je Zekiri, ali gosti odlaze na odmor uz prednost i to preko istog igrača koji je postigao i prvi pogodak.

Ipak, u nastavku je Genk pojačao ritam, te stigao do izjednačenja golom Mekenzija.