POSLE DIVLJANJA HILIGANA I PREKINUTOG DERBIJA - SLEDI NASTAVAK: Klubovi dogovorili da se meč nastavi od 55. minuta - evo i kad

DERBI

Dva kluba i Savez postigli su dogovor da se prekinuti meč šestog gola nastavi od 55. minuta kada je i prekinut u nedelju.

U momentu prekida gosti iz Roterdama vodili su sa 3:0, a to je i bio povod za huligane domaćeg tima da prekinu meč.

Glavni sudija je procenio da dalje nije bilo uslova za igru, a iako je se činilo da će meč biti registrovan postignutim rezultatom u momentu prekida - doneta je drugačija odluka.

Novi meč, zapravo nastavak, krenuće u sredu od 14 časova po srednjoevropskom vremenu i to bez prisustva publike.

Ajaks nakon četiri odigrana meča ove sezone ima samo jednu pobedu i nalazi se u donjem delu tabele.