ZVEZDINI KLINCI PROTUTNJALI KRUŠEVCOM! Bahar potpuno istumbao tim, crveno-beli razbili Trajal za osminu finala Kupa

KUP SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde lako su izašli na kraj sa Trajalom u Kruševcu i tako se plasirali u osminu finala Kupa Srbije.

Zvezda, koja u Kupu brani trofej osvojen prošle sezone, pobedila je na gostovanju rezultatom 6:0.

Barak Bahar je odlučio da na teren od prvog minuta pošalje potpuno istumban i iskombinovan sastav. Šansu su dobili neki mladi igrači, a prvi put otkako je Izraelac na klupi Crvene zvezde, u startnih 11 navijači su videli Aleksandra Kataija.

Prvu dobru situaciju na utakmici je imao Trajal već u četvrtom minutu kada je Kosta Nedeljković izblokirao udarac domaćina koji su dobili korner iz kojeg nisu bili opasni.

1 / 13 Foto: FK Crvena zvezda

Pet minuta kasnije postignut je prvi gol. Zvezda je stigla do prednosti autogolom Spasojevića, a do kraja prvog dela nije bilo promena.

Nije puno vremena prošlo u drugom poluvremenu pre nego što je Šerif Endijaj povisio na 2:0, a nakon mirnijeg perioda igre, dogodio se i "blickrig" gostiju.

Prvo je Jovan Šljivić zatresao mrežu, a potom je to uradio i Nikola Knežević.

Imao je Trajal veliku priliku pošto je debitant u seniorskom timu Crvene zvezde, Veljko Milosavljević, skrivio penal, ali Đurović je katastrofalno šutirao i poslao loptu preko gola.

Jovan Mijatović je ubrzo povisio na 5:0, a u samoj završnici Šljivić je stigao do drugog gola na ovoj utakmici..

Nešto pre završetka meča u Kruševcu, završena je utakmica u Smederevu, gde je istoimeni domaćin šokirao TSC i stigao do osmine finala posle boljeg izvođenja penal serije.

Trajal - Crvena zvezda 0:6 (0:1)

Tok meča:

Drugo poluvreme:

90. minut - GOOOL!

Šljivić je stavio tačku na ovaj meč.

89. minut - GOOOL!

Jovan Mijatović je kaznio veliki promašaj rivala.

86. minut - Penal za Trajal!

Milosavljević je na svom debiju za Crvenu zvezdu skrivio jedanaesterac.

Međutim, Đurović je katastrofalno izveo penal i loptu poslao visoko preko gola.

77. minut - GOOOL!

I Nikola Knežević se upisao u strelce.

75. minut - GOOOL!

Jovan Šljivić je povisio prednost crveno-belih. Golman Jovanović ovaj put nije najbolje intervenisao, a mladi fudbaler Crvene zvezde je to iskoristio.

63. minut - Mijatović je imao priliku, ali dobro je reagovao Jovanović.

52. minut - GOOOL!

Šerif Endijaj je strelac drugog gola za Crvenu zvezdu.

46. minut - Počelo je drugo polurveme.

Prvo poluvreme:

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

43. minut - Tražili su crveno-beli penal, lopta je pogodila fudbalera Trajala u ruku, a sudija je pokazao da se to dogodilo van kaznenog prostora. Kabić nije dobro izveo prekid.

36. minut - Dobre reakcije Jovanovića. Prvo je Knežević još jednom glavom pokušao da dođe do pogotka, a potom je Katai šutirao sa distance. U obe situacije je golman Trajala dobro reagovao.

32. minut - Prvi žuti karton na utakmici pokazan je Dragoviću zbog prekršaja u kontranapadu Trajala.

Crvena zvezda, Trajal

30. minut - Velika prilika za Kneževića koji je šutirao glavom pored gola nakon centaršuta Kabića.

25. minut - Mirniji deo utakmice u Kruševcu.

13. minut - Aktivan je Lazar Nikolić od starta meča, sada je pokušao da zapreti udarcem, ali nakon odbitka ovaj put je lopta stigla do golmana Jovanovića.

9. minut - GOOOL!

Crvena zvezda ima prednost zahvaljujući autogolu domaćeg tima.

Nikolić je uputio centaršut ka šesnaestercu Trajala, a tamo je nespretno reagovao Spasojević od kog se lopta odbila u gol.

4. minut - Prvu dobru situaciju imao je domaćin, Nedeljković je izblokirao udarac, a Trajal je dobio korner nakon kojeg nije bio opasan.

1. minut - Počela je utakmica.

Sastavi:

Trajal: Jovanović - Stević, Punoševac, Spasojević, Vojinović - Đorđević, Radivojević, Nikolić, Kostić Milutinović - Rašković, Gogić. Trener: Ivica Momčilović.

Crvena zvezda: Glazer - Nikolić, Spajić, Dragović, Nedeljković - Olajinka, Mijailović, Knežević, Kabić - Katai, Endijaj. Trener: Barak Bahar.

Uoči meča:

Utakmica Kupa stiže samo dan nakon što je završena pauza zbog obaveza reprezentacija.

Crveno-beli u utakmicu stižu nakon vezanih pobeda u Super ligi Srbije protiv Radničkog iz Niša i Kragujevca. Između tih mečeva, aktuelni šampion države odigrao je utakmicu bez pobednika protiv Jang Bojsa u drugom kolu Lige šampiona.

Sa druge strane, Trajal, koji je prethodne sezone ispao iz Prve lige Srbije u Srpsku ligu istok, odnosno treći rang takmičenja, ove sezone je zabeležio pobede na svih 10 utakmica.