ZVEZDA PREKINULA CRNI NIZ, ALI NIJE SAČUVALA MREŽU: Crveno-beli dominirali, pa na kraju strepeli i od Radnika (VIDEO)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su nad Radnikom sa 3:1 u meču 14. kola Superlige Srbije.

Šampion Srbije je bio izraziti favorit u ovom duelu, dok se poslednje plasiranoj ekipi na tabeli Superlige Srbije nisu davale velike šanse da može ozbiljnije da uzdrma domaću ekipu.

Crvena zvezda je napadala od samog starta, igra se uglavnom odvijala pred golom gostiju, a prvi pogodak na meču postigao je Jovan Mijatović u 19. minutu susreta.

Uroš Spajić je u 54. minutu duplirao prednost crveno-belih koji su sve više pritiskali Radnik koji tokom ovog meča nije "pokazao zube" ni u jednom trenutku. A onda je usledilo iznenađenje za domaće navijače - Nemanja Tomašević "bombom" smanjuje prednost izabranika Baraka Bahara.

U 90. minutu Gelor Kanga sa bele tačke postavlja konačan rezultat, ali uz mnogo sreće. Šutirao je Gabonac snažno, ali pravo u golmana Ranđelovića koji se spetljao sa loptom, nije je zahvatio kako treba i ona se otkotrljala pravo u mrežu!

Zvezda je ostvarila 10. pobedu u prvenstvu i druga je na tabeli sa 31 bodom, tri boda manje i utakmicom više od vodećeg Partizana.

Radnik je nastavio loš niz i posle šestog poraza zauzima poslednje mesto na tabeli sa devet bodova.

U sledećem kolu Zvezda će u Pančevu igrati protiv Železničara, a Radnik će dočekati Napredak.

1 / 20 Foto: Starsport©

2. POLUVREME

90+4. minut - Kraj meča! CRVENA ZVEZDA - RADNIK 3:1

90. minut - GOL! GELOR KANGA SA BELE TAČKE UZ MNOGO SREĆE POSTIGAO GOL

89. minut - PENAL ZA ZVEZDU!

86. minut - KAKVA ŠANSA ZA ZVEZDU! Bukari je šutirao levom nogom, ali se lopta samo odbila od golmana

84. minut - Utakmica je ušla u mirniji tok

77. minut - Izmena kod Zvezde: Umesto Krasoa na teren ide Hvang

70. minut - GOL! Nemanja Tomašević

61. minut - Dvostruka izmena kod Zvezde: Igru napustili Mirko Ivanić i Jovan Mijatović, a umesto njih na terenu su Osman Bukari i Vladimir Lučić

54. minut - GOL! UROŠ SPAJIĆ!

47. minut - IZMENE U ZVEZDI: Piter Olajinka i Milan Rodić su na terenu, dok su meč završili Kosta Nedeljković i Šerif Endijae

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Crvena zvezda, Radnik

1. POLUVREME

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena!

45. minut - Igraće se još jedan minut

42. minut - Zvezda vrši veliki pritisak ka golu Radnika

36. minut - Jovan Mijatović je na zemlji, posle jednog duela zadbio je povredu. Medicinska ekipa je na terenu, ukazuje mu se pomoć, i on posle nekog vremena ustaje i nastavlja utakmicu

34. minut - Nastavlja se dominacija Crvene zvezde, igra se odvija pred golom gostujuće ekipe, Radnik se grčevito brani

27. minut - Endiaje je imao sjajnu priliku, ali se napadač crveno-belih nije snašao pred golom Radnika i prilika je propala

25. minut - Crveno-beli osokoljeni vođstvom jurišaju ka golu gostiju, ali bez prave realizacije i šanse za još neki pogodak

19. minut - GOL! Mijatović

10. minut - U šansi bio Kraso koji je uputio udarac iz kaznenog prostora, Ranđelović je bio nesiguran, ali je loptu uspeo da pošalje u korner

7. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Mijatović je imao sjajnu priliku, na samo nekoliko metara od gola dobio je loptu koju je poslao daleko iznad gola

5. minut - Od starta meča Crvena zvezda konstantno napada

18.00 - Sudija Danilo Nikolić označio je početak meča!

PORUKA DELIJA

Navijači Crvene zvezde su ostavili poruku igračima u svlačionici, svaki igrač je na svom jeziku dobio poruku gde je pisalo:

"Pišemo ovo da biste svi vi koji ne znate gde ste došli i šta je za nas Crvena zvezda shvatili. Zbog grba koji danas nosite na dresu ljudi su gubili živote, ostavili svoju mladost na tribinama, kako na našem tako i na raznim drugim stadionima. Takođe, vi koji ste tu godinama morali bi da se setite svega iz prošlosti. Zbog ovih i gore navedenih razloga, krajnje je vreme da shvatite koju težinu ima dres koji nosite i da nije dovoljno da samo kažete da ste se trudili. Klub za koji igrate ima dušu. Nije to neki lažni Mančester Siti, koji misli da parama može sve da kupi ili tamo neki veštački Lajpcig. Ovo je Zvezda! Zvezda je život! Zato danas pokušajte od početka, shvatite da ste deo velike priče, tradicije, da želimo da vas za 10 godina pamtimo kao majstore fudbala koji su podigli naš klub na još veći nivo. Izađite danas na teren i budite deo nas, verujte nam, svideće vam se. Kad svi sumnjaju u tebe, ti izađi i pokaži im da greše!", stoji u poruci navijača Crvene zvezde.

SASTAVI

CRVENA ZVEZDA: Glazer - Nedeljković, Điga, Spajić, Mitrović - Kangva - Kanga, Ivanić, Kraso - Mijatović, Endiaj.

RADNIK: Ranđelović - Abubakar, Vranjanin, Oršečnanin, Jović - Mitošević, Hajdarević - Gašić, Kočić, Tomašević - Duronjić.

FK Crvena zvezda

Zvezda je izraziti favorit u ovom duelu, pošto igra protiv ekipe koja se trenutno nalazi na poslednjem mestu tabele Superlige Srbije. Ovo će takođe biti idelna prilika za Baraka Bahara da "smiri strasti" posle niza loših rezultata u domaćem prvenstvu.

"Nalazimo se pod velikim pritiskom, mnogi igrači su nezadovoljni minutažom, ali o tome odlučuje stručni štab. Nismo navikli na ovakvu situaciju. Partizan je pobedio 11 puta u nizu, nešto što se nije dešavalo u prošlosti. Zato naši igrači moraju da pobede sve utakmice do kraja u šampionatu", rekao je Bahar na konferenciji za medije pred meč sa Radnikom.