BAJERN SLAVIO U DORTMUNDU: Het-trik Harija Kejna u trijumfu nad Borusijom

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su na gostujućem terenu Borusiju iz Dortmunda sa 4:0, u utakmici 10. kola Bundeslige.

Bajern je poveo golom Dajoa Upamekana u četvrtom minutu, a posle toga tri gola postigao je Hari Kejn. Prednost je udvostručio u devetom minutu, drugi gol postigao je u 72. minutu, a konačan rezultat u trećem minutu nadoknade vremena na asistenciju Aleksandra Pavlovića.

Aktuelni šampion sada ima osam pobeda i drugi je na tabeli sa 26 bodova, dva manje od vodećeg Bajera iz Leverkuzena.

Borusija Dortmund je pretrpela prvi poraz, u poslednje dve utakmice je bez pobede i zauzima četvrto mesto na tabeli sa 21 bodom.

Ranije danas Bajer je pobedio Hofenhajm sa 3:2, Ajntraht je pobedio Union Berlin sa 3:0, a Majnc je pobedio Lajpcig sa 2:0.

Keln i Augsburg odigrali su nerešeno 1:1, a Frajburg i Borusija Menhengladbah nerešeno 3:3.