KAZAHSTAN JURI EVROPSKO PRVENSTVO: Domaćin slavio protiv San Marina, sa Slovenijom meč odluke!

KVALIFIKACIJE ZA EP

Fudbaleri Kazahstana pobedili su na svom terenu San Marino sa 3:1, u meču devetog kola Grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Dvostruki strelac za Kazahstan bio je Islam Česnokov u 19. i 51. minutu, dok je treći gol postigao Abat Ajmbetov iz penala u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Gol za San Marino postigao je Simone Franćiozi u 60. minutu..

Kazahstanci sada imaju 18 bodova na trećem mestu, jedan manje od Slovenije i Danske, koje se večeras međusobno sastaju u Kopenhagenu.

Ukoliko Slovenija ne pobedi, onda će se Kazahstanci i Slovenci u ponedeljak u Ljubljani direktno boriti za plasman u Nemačku, a ukoliko Slovenija slavi večeras, onda će Kazahstanu trebati trijumf u Ljubljani i kiks Danske u Severnoj Irskoj.

U poslednjem, desetom kolu, Kazahstan će gostovati Sloveniji, dok će San Marino dočekati Finsku.