SILNA ZVEZDA PREGAZILA RADNIČKI: Crveno-beli bez milosti prema Nišlijama - preslišali ih i plasirali se u 1/4 Kupa Srbije

KUP SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su protiv Radničkog iz Niša sa 5:0 (5:0) i plasirali se u četvrtfinale Kupa Srbije.

Ubedljivo je Zvezda nastavila svoj puta ka odbrani trofeja u Kupu Srbije - Nišlije nisu znale šta ih je snašlo na "Marakani". Iako uslovi za igru nisu bili idealni, niska temperatura i sneg koji je neprestano padao, to nije omelo izabranike Baraka Bahara da upale sve motore i protivniku pokažu ko je gazda na terenu.

Zvezdino dete, Nikola Knežević načeo je goste u 12. minutu - našao je prostor, predriblao Liama i zatresao mrežu Stevanovića. Pet minuta kasnije u strelce se upisao i Aleksandar Katai, a u 19. minutu i Endiaj. Već tada je bilo jasno koji tim će u narednu rundu nacionalnog takmičenja, ali crveno-beli se tu nisu zaustavili.

Lopta je u mreži Radničkog završila i u 26. minutu kada je bio precizan Vladimir Lučić na asistenciju Krasoa koji se u 38. minutu i sam upisuje u strelce - sa bele tačke.

U drugom delu igre nije bilo golova, ali su zato gosti bili nešto žustriji i više pretili, pa je odbrana Zvezde imala posla.

1 / 12 Foto: Starsport©

2. POLUVREME

90. minut - Kraj meča! CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI NIŠ 5:0

83. minut - Žuti karton za Nikolu Kneževića

76. minut - Ritam igre je opao, lopta je uglavnom u posedu domaće ekipe

69. minut - Sada gosti napadaju, grčevito pokušavaju da dođu do pogotka, ali crveno-beli odolevaju svim napadima

59. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Pokušao je Stefan Mitrović sa velike udaljenosti, ali je lopta zvršila preko prečke

53. minut - Zvezda napada, Radnički se brani - bez konkretnih šansi u uvodnim minutima drugog dela igre

46. minut - IZMENE KOD OBA TIMA!

Radnički Niš: Umesto Traorea na terenu je Pejović, Stojanović ulazi umesto Petrovića, dok Vojnovića menja Bakić.

Crvena zvezda: Degenek je na terenu umesto Spajića, Šljivić menja Krasoa, Maksimović je dobio priliku umesto Nikolića, a Stefan Mitrović ide na teren, dok je Lučić na klupi.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Fk Crvena zvezda

1. POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena!

40. minut - CRVENI KARTON za jednog člana stručnog štaba Radničkog iz Niša

38. minut - GOL! Kraso sa bele tačke šutira pravo u donji levi ugao mreže golmana Stevanovića

36. minut - PENAL! Katai pada u kaznenom prostoru i biće PENAL za Zvezdu

33. minut- NOVA PRILIKA ZA ZVEZDU! Snažni je šutirao Lučić, ali pravo u golmana Stevanovića - lopta se odbila od čuvara mreže Nišlija, stigla do Endiaja koji u duelu sa odbranom gostiju pada i sudija svira slobodan udarac. Endiaj šutira, ali preko gola!

26. minut - GOL! Lučić!

19. minut - GOL! Endiaj!

17. minut - GOL! Katai!

15. minut - PRILIKA ZA RADNIČKI! Cvetković pokušava sa leve strane, na nekoliko metara od gola, ali pogađa samo spoljni deo mreže

12. minut - GOL! Knežević!

7. minut - Pokušaj Stojanovića, uputio je prvi udarac za Radnički u okvir gola, ali je Glazer na visini zadatka

2. minut - Uslovi za igru nisu idealni. Tepmeratura vazduha je jedan stepen, a u glavnom gradu Srbije pada sneg, pa je teren popularne "Marakane" dosta klizav

18.00 - Meč je počeo!

SASTAVI

Crvena zvezda: Glazer – Nedeljković, Spajić, Dragović, Nikolić – Stamenić, Knežević – Katai, Kraso, Lučić – Endiaj

Radnički Niš: Stevanović – Jamkam, Traore, Liam, Ivelja, Frei, Stojanović, Vojnović, Cvetković, Marjanović, Stajić

UOČI MEČA

Trener Crvene zvezde Barak Bahar je izneo očekivanja pred utakmicu osmine finala Kupa Srbije.

"Nemamo pravo na grešku, tako da ćemo u duel ući potpuno fokusirani. Daćemo sve od sebe da trijumfujemo. Utakmica neće biti ni malo laka, ali moramo da pružimo maksimum i pobedimo pred našim navijačima", poručio je Bahar i istakao da će se Zvezda potruditi da navijačima podari novu pobedu.

"Za nas je svaka utakmica izuzetno bitna. Znamo da moramo da pobedimo, nadamo se da ćemo igrati dobro. Odavno nismo nastupali na našem stadionu i pred našim navijačima. Mnogo će nam značiti njihova podrška, želimo da ih obradujemo pobedom", zaključio je Barak Bahar.