KAKVO LUDILO NA "SAN MEMESU" Injaki Vilijams presudio Barseloni u Kupu kralja! Atletik Bilbao prošao dalje!

ŠPANSKI FUDBAL

Fudbaleri Atetik Bilbaa prošli su u polufinale Kupa kralja pošto su bili bolji od Barselone sa 4:2.

Heroj je bio Injaki Vilijams koji je postigao odlučujući pogodak u produžetku i postavio konačan rezultat - onaj koji vodi u narednu fazu takmičenja.

Dan ranije je doputovao iz Obale Slonovače gde je Gana eliminisana sa Kupa afričkih nacija, a večeras je bolan udarac zadao timu iz Katalonije.

Atletik Bilbao je poveo već posle 36 sekundi kada je Gorka Guruzueta pogodio gol Barselone. Izjednačenje Barsi donosi Robert Levandovski u 26. minutu, a prednost Lamine Jamal u 32. minutu.

Uspeo je Bilbao da se vrati i da u 49. minutu preko Olhana Sanseta donese izjedačenje, posle kojeg su usledili produžeci.

U prvom nije bilo prilike sve do 105. minuta, a onda je Injaki Vilijams najpre pogodio stativu, potom mu se lopta odbila u noge i drugi put je precizan za 3:2.

Bilbao je u drugom produžetku sačuvao prednost, tačnije u poslednjim trenucima Niko Vilijams je potvrdio pobedu za konačnih 4:2.