REDSI RAZBILI ČELSI: Ubedljiva pobeda Liverpula na domaćem terenu

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu ekipu Čelsija sa 4:1, u utakmici 22. kola Premijer lige.

Liverpul je upisao 15. pobedu od početka šampionata i prvi je na tabeli sa 51 bodom, odnosno ima pet bodova više od Mančester sitija, s tim da klub s Enfilda ima meč više. Čelsi je, na drugoj strani, deseti sa 31 bodom.

Ekipa Jirgena Klopa je povela pogotkom Dioga Žote u 23. minutu, a vođstvo "crvenih" je duplirao Konor Bredli u 39. minutu.

Liverpul je na odmor mogao da ode i sa ubedljivijom prednošću, ali Darvin Nunjes u drugom minutu nadoknade nije iskoristio penal, odnosno pogodio je stativu.

Pored ove stative, Nunjes je na ovom meču još tri puta pogodio okvir gola.

Dominik Soboslaj je u 65. minutu povisio na 3:0, Kristofer Nkunku je 71. doneo malo nade Čalesiju, ali je osam minuta kasnije tačku na ovaj meč stavio Luis Dijas.

Liverpul u narednom kolu Premijer lige očekuje još jedan derbi pošto će gostovati Arsenalu, dok će Čelsi dočekati Vulverhempton.