SREĆKA NIJE POGLEDALA SREĆA! Katar protiv Irana u polufinalu Azijskog kupa

azija

Fudbaleri Katara plasirali su se u polufinale Azijskog kupa, pošto su u Al Horu posle penala pobedili Uzbekistan ukupnim rezultatom 4:3.

Posle regularnog dela meča rezultat je bio nerešen 1:1.

Domaća selekcija je teškom mukom uspela da preskoči izabranike nekadašnjeg reprezentativca Jugoslavije Srećka Kataneca koji su na Al Bajtu pružili i više nego dostojan otpor.

Poveo je Katar autogolom Utkira Jusupova u 27. minutu, da bi izjednačenje Kataru doneo Olidžon Kambrobekov pogotokom u 59. minutu.

Sigurni za Katar u penal seriji bili su Akram Afif, Sultan Al Brake i Pedro Miguel, dok su precizni kod Uzbekistana bili Otabek Šurukov i Šakboz Umarov.

Katar će u polufinalu igrati protiv Irana, koji je ranije danas pobedio Japan sa 2:1.

Poveo je Japan golom Hidemači Morita u 28. minutu, da bi preokret i pobedu Iranu doneli pogocima Mohamed Meobi u 55. i Alireza Jahanbakš u šestom minutu sudijske nadoknade vremena.