MURINJO PROGOVORIO POSLE DUGO GODINA ĆUTANJA: Učini mi uslugu, idi kući do Kristijana Ronalda, mrtav je! VIDEO

Noć tuge

Žoze Murinjo, nekadašnji trener Reala, progovorio je posle dugo godina o svom najbolnijem porazu.

Ujedno, to je najbolniji poraz i Kristijana Ronalda, koji je tada nosio dres Madriđana.

Te 2012. godine svet je čekao El klasiko u finalu Lige šampiona. Međutim, u polufinalu su se nešto pitali Čelsi i Bajern.

Engleski predstavnik je u polufinalu izbacio Barselonu pobedom u prvom meču od 1:0 i nerešenim ishodom u revanšu 2:2.

Mnogo veća drama je viđena u dvomeču Bajerna i Reala. Gomez je u 90. minutu doneo pobedu Bajernu u prvoj utakmici od 2:1 odigranoj u Minhenu.

Usledio je revanš u kome je Ronaldo u 6. i 14. minutu doneo Madriđanima ogromnu prednost. Međutim, Arjen Roben je u 27. minutu vratio nadu Bavarcima.

Kako do kraja meča nije bilo golova, izvodili su se penali. Ronaldo je promašio penal, potom i Kaka, a srpski zet Bastijan Švajnštajger golov u petoj seriji je doneo Bajernu prolaz u finale. Čelsi je kasnije u finalu usred Minhena slavio posle penala.

Osvrćući se na taj meč, Murinjo je rekao da je tada prvi put plakao.

"Plakao sam nakon poraza od Bajerna kad sam došao kući, to je bio jedini put da sam to učinio", rekao je Murinjo za "Prime Vide".

No, to nije bio jedini neobičan trenutak te večeri. Ubrzo je dobio poziv Horhea Mendeša, menadžera Kristijana Ronalda.

"Kasnije sam primio poziv od Horhea Mendeša: 'Učini mi uslugu: idi do Kristijana jer je mrtav.' Rekao sam mu: 'I ja sam mrtav'", ispričao je Murinjo, a potom dodao:

"Ali uradio sam to, spremio sam se, bez suza i otišao do Kristijana. Obojica smo bili uništeni", objasnio je Murinjo.