DOBRA STARA BARSA I SREĆNI ARSENAL: Spektakl u kome Napoli nije imao šta da traži! Grujić dao gol za Porto, ali UZALUD!

elitno takmičenje

Barselona i Arsenal su obezbedili mesto u četvrtfinalu Lige šampiona

Barselona je pobedila Napoli rezultatom 3:1, dok je u prvom meču rezultat bio 1:1, pa su Katalonci obezbedili mesto među osam najboljih.

Krenuli su domaći ofanzivno od samog starta, dok su fudbaleri italijanskog kluba prilično uplašeni ušli u meč, te jednostavno u prvih 20 minuta nisu ličili na sebe.

Fermin je propustio dve sjajne prilike u uvodnim minutima meča, ali se u trećoj iskupio te je u 15. minutu doveo svoj tim u vođstvo, a prednost Barselone duplirana je svega dva minuta kasnije, kada se u strelce upisao Kanselo.

Početni šok nije dugo trajao nad fudbalerima Napolija, te su Italijani smanjili prednost u 30. minutu. Posle školske kontre, Rahmani je zatresao protivničku mrežu a u ulozi asistenta našao se Politano!

Igra se rasplamsala, a golova do kraja prvog dela igre nije bilo.

1 / 9 Foto: Profimedia

Bilo je uzbudljivo i u drugom poluvremenu, Napoli je imao svoje šanse koje nije iskoristio, pa kako to obično biva, usledila je kazna. Tačku na ovu utakmicu postavio je Robert Levandovski u 83. minutu.

Za razliku od gore pomenutog, u Londonu nismo gledali preterano kvalitetan meč, ali zato smo dobili dramu.

Iako je Arsenal jurio zaostatak iz prvog meča, fudbaleri engleskog tima bojažljivo su otvorili meč. Nisu želeli preterano da srljaju i napadaju, već strpljivo čekaju svoju šansu.

Znali su izabranici Mikela Artete da po svaku cenu moraju da postignu gol, te su u drugom delu prvog poluvremena konačno ofanzivnije zaigrali pa se inicijativa isplatila u 41. minutu.

Tada je probijena odbrana Porta, a u strelce se upisao Trosar, i to nakon vrhunske asistencije Odegarda.

U drugom poluvremenu nije bilo golova, nekoliko šansi smo videli, ali napadači Arsenala i Porta nisu bili efikasni pa smo pobednika meča dobili nakon penala. Tu su domaći imali više sreće, ali i znanja. Dva penala su promašili fudbaleri Porta, dok su sva četiri pogodili igrači Arsenala.

Dodaćemo, Marko Grujić je postigao gol sa 11 metara u penal seriji. Nažalost po srpskog asa to nije bilo dovoljno za prolaz dalje.

1 / 8 Foto: Profimedia

Evo kako su izgledali ti mečevi:

Arsenal - Porto 4:2 penali, 1:0 (1:0) (prvi meč 0:1)

Barselona - Napoli 3:1 (2:1) (prvi meč 1:1)

Tok utakmica:

Penali (London):

Promašaj! Kraj. Arsenal je u četvrtfinalu LŠ.

4:2 - Arsenal sve pogađa! Deklan Rajs sjajno izvodi penal.

3:2 - Porto smanjuje! Marko Grujić je postigao gol za bele tačke.

3:1 - Arsenal vodi! Saka izuzetno siguran sa 11 metara.

Porto promašuje penal! Vendel pogađa stativu!

2:1 - Arsenal vodi, strelac Haverc.

1:1 - Porto izjednačuje, strelac Pepe.

1:0 - Arsenal vodi, strelac Edegard.

Drugi produžetak (London):

120. minut - Uh, 30 minuta ničega. Bolje bi bilo da smo odmah videli penale, nego što smo "gubili vreme" na ovih pola sata fudbala.

Izuzetno oprezna igra na obe strane.

110. minut - Ništa, ništa, ništa - to je rezime svega što vidimo u dodatnom vremenu.

Prvi produžetak (London):

Kraj prvog produžetka.

105. minut - Taremi je šutirao iskosa sa leve strane, ali to nije bilo precizno!

97. minut - Pažljivo igraju i jedni i drugi!

Drugo poluvreme:

- U Londonu ćemo gledati produžetke!

- Fudbaleri Barselone su u četvrtfinalu Lige šampiona!

83. minut (Barselona) - GOOOOOL! Barselona vodi sa 3:1! Au, kakva akcija španskog velikana - Robert Levandovski je strelac!

71. minut (London) - Opasno je bilo ispred gola Arsenala, ovo je bila velika prilika za Porto! Konseisao je snažno šutirao posle kontre svog tima, ali je Raja sjajno odbranio njegov udarac i sačuvao prednost Arsenala!

63. minut (London) - Porto želi što pre da stigne do izjednačenja, pokušavaju gosti svim silama da zaprete ali za sada bezuspešno!

55. minut (Barselona) - Rafinja je oprobao svoj udarac nakon odlične akcije domaćeg tima, ali je Meret bio na visini zadatka!

51. minut (London) - Dosta loš ritam u drugom poluvremenu!

Prvo poluvreme:

Završeno je prvo poluvreme u Barseloni!

Završeno je prvo poluvreme u Londonu!

41. minut (London) - GOOOOOOL! Arsenal je poveo u Londonu! Trosar je rutinski završio posao nakon sjajne asistencije Odegarda!

38. minut (London) - Porto uspeva da odoli svim napadima engleskog tima, koji želi što pre da postigne pogodat, s obzirom na zaostatak iz prvog meča!

30. minut (Barselona) - GOOOOOOL! Napoli smanjuje zaostatak! Posle školske kontre, Rahmani je zatresao protivničku mrežu a u ulozi asistenta našao se Politano!

27. minut (London) - Miruju mreže u Londonu! Arsenal za nijansu bolji, ali još uvek ne uspeva da uradi nešto konkretnije!

17. minut (Barselona) - GOOOOOL! Barselona je duplirala prednost! Strelac je Kanselo!

15. minut (Barselona) - GOOOOOL! Fermin je ovog puta bio precizan, Barselona vodi rezultatom 1:0!

13. minut (Barselona) - Fermin je ponovo zapretio, posle jedne kontre pokušao je da lobuje protivničkog golmana ali je umalo bio neprecizan!

9. minut (Barselona) - Fermin je šutirao iskosa, ali je lopta prošla malo pored desne stative!

4. minut (Barselona) - Kreće Napoli žestoko od samog starta, Osimen je izašao sam ispred Ter Štegena koji mu je odbranio udarac!

1. minut - Počele su utakmice!

Poznati sastavi za večerašnje utakmice:

Arsenal - Porto

Arsenal: Raja - Vajt, Saliba, Gabrijel, Kivior - Odegard, Rajs, Žoržinjo - Saka, Trosar, Haverc.

Porto: Kosta - Žoao Mario, Pepe, Otavio, Vendel - Niko, Varela, Konseisao, Pepe, Galenjo - Evanilson.

Barselona - Napoli

Barselona: Ter Štegen - Kunde, Arauho, Kubarsi, Kanselo - Fermin, Kristensen, Gundogan - Jamal, Rafinja, Levandovski.

Napoli: Meret - Di Lorenco, Rahmani, Žezus, Rui - Angisa, Lobotka, Traore - Politano, Kvaračkelija, Osimen.

Nova uzbuđenja u Ligi šampiona! Četiri tima prošle nedelje obezbedila su plasman u četvrtfinale, a ove sedmice će još toliko.

Večeras su na programu dve izuzetno zanimljive utakmice, a slobodno možemo reći da će goreti u Londonu i Barseloni.

Arsenal

Na Emiratima Arsenal dočekuje Porto, koji je pogotkom Galena u nadoknadi prve utakmice došao do zlata vredne pobede i bitne zalihe pred revanš.

Nema sumnje da će "tobdžije" svim silama krenuti na gol Portugalaca, ali je i klub sa stadiona Dragao pokazao koliko može da bude opasan u kontrama preko veoma brzih krilnih igrača.

Domaći klub jeste favorit i uz kvalitet koji ima očekuje se da preobrode ovu prepreku u vidu tima Serža Konseisaoa, ali već se u prvom meču pokazalo da uvek ne pobeđuje bolji tim.

Robert Levandovski, Barselona

Drugi meč večeri je na papiru još uzbudljiviji. Posle 1:1 u Napulju, Barselona igra kod kuće sa italijanskim klubom koji se ove godine baš muči u domaćem prvenstvu.

Nalaze se tek na sedmom mestu, što je za klub renomea Napolija izuzetno slabo, pogotovo nakon šampionske titule prošle sezone.

Ipak, rane iz Italije pokušaće da zaleče u Ligi šampiona protiv Katalonaca, kojima takođe ne cvetaju ruže u Španiji. Ćavijev tim je tek treći u La Ligi i obe ekipe najelitnije evropsko takmičenje vide kao