ZVEZDA SA DVA GOLA IZ SVLAČIONICE DO NOVA TRI BODA: Crveno-beli savladali IMT i zadržali +4 u odnosu na Partizan!

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su IMT rezultatom 2:0 u utakmici 28. kola Superlige Srbije.

Zvezda je tako zadržala četiri boda prednosti u odnosu na Partizan i na prvom mestu je sa 71 bodom.

IMT je ostao na 12 mestu sa 28 bodova.

Crveno-beli su rano poveli golom mladog Jovana Šljivića već u 4. minutu. To je bio njegov prvenac u dresu Zvezdu.

Zvezda je nastavila da napada, ali ni gosti nisu došli da se brane, pretili su iz kontranapada.

Najbolju priliku propustio je Kraso u 25. minutu, koji je šutirao pravo u Kneževića z čiste situacije.

Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću crveno-belih.

U nastavku, slično kao i u prvom poluvremenu, Zvezda odmah postiže gol.

Rodić koristi nesporazum u odbrani gostiju i duplira prednost domaćina.

Već u sledećem napadu fanatstična prilika za IMT i nestvarna odbrana Glazera.

U 63. minut dosuđen je penal za Zvezdu jer je Krstić zahvatio loptu rukom u padu, ali je nakon VAR intervencije i gledanja snimka on opravdano poništen.

Do kraja utakmice Zvezda je uglavnom napadala, ali promene rezultata nije bilo.

U narednom kolu Zvezda gostuje Radniku u Surdulici, dok IMT dočekuje Napredak iz Kruševca.

1 / 8 Foto: Starsport

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za četiri minuta.

84. minut - Knežević je zamenio Kangu i odmah propustio priliku da se na asitenciju Kataija upiše u listu strelaca. Šutirao je preko gola iskosa sa leve strane.

Zvezda

81. minut - Obostrano otvorena igra u ovim momentima. IMT nema šta da čekam više, Zvezda opasna iz kontre.

76. minuta- Prilika za vrlo motivisanog Sremčevića, uzeo je loptu, šutirao, ali bio zamalo neprecizan.

73. minut - Nova izmena u Zvezdi umesto Krasoa u igri je Sremčević.

69. minut - Napadaju crveno-beli, žele i treći pogodak i da reše sve dileme oko pobednika na ovom meču.

63. minut - Dosuđen je penal za Zvezdu! Igrač gostiju Krstić je u padu zahvatio nehotice loptu rukom. VAR nije doneo odluku, pa je sudija Milanović išao da pogleda snimak i odlučio da nema elemenata za najstrožu kaznu.

62. minut - Dobar pokušaj Ivanića, zamalo preko gola.

58. minut -Dvostruka izmena u Zvezdi. Umesto Šljivića i Hvanga, Katai i Stamenić su u igri.

50. minut - Fantastična prilika za IMT i nestvarna intervencija Glazera. Nakon centaršuta Zulfića lopta dolazi do Radočaja na drugij stativi, Izraelac neverovatnom reakcijom sprečava već viđen pogodak..

48. minut - GOL, 2:0, RODIĆ! Nakon nesporazuma Terzića i Lutovca lopta je došla do levog beka Zvezda koji udarcem sa ivice šesnaesterca matira Kneževića.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Zvezda

Prvo poluvreme:

45. minut- Završeno je prvo poluvreme

41. minut- Igra se obostrano otvoreno između dva šesnaesterca.

36. minut - Još jednom je pokušao Šljivić, preko gola ovaj put.

32. minut - Novi pokušaj Šljivića na asistenciju Hvanga, pravo u Kneževića.

30. minut - Gosti su oslobodili pritiska, sve više prete iz kontranapada.

25. minut - Velika prilika za Zvezdu, Kraso je dobio loptu od Hvanga, izborio sebi šansu, ali sa pet metara šutira pravo u Kneževića.

22. minut - Radočaj se dobro snašao u šesnaestercu Zvezdu, zahvatio je loptu i šutirao, ali pravo u Glazera.

19. minut - Potpuna inicijativa Zvezde,igra se na polovini gostiju. Crveno-beli žele i drugi pogodak.

14. minut - Pokušao je Hvang iz daljine, lopta odlazi preko gola.

8. minut - Prva akcija gostiju, šutirao je Kijevčanin sa više od 20 metara, brani Glazer.

4. minut - GOL, 1:0, ŠLJIVIĆ! Ponovo akcija po levoj strani, talentovani vezista se sjajno snašao i matirao Kneževića. Ovo je bio njegov prvi gol u dresu Zvezde.

2. minut - Prva šansa za Zvezdu. Šutirao je sjajno Ivanić sa levog boka u dalji ugao paradom brani Knežević

1. minut - Utakmica je počela

Crvena zvezda: Glazer - Mimović, Điga, Spajić, Rodić - Kanga, Hvang - Olajinka, Šljivić, Ivanić - Kraso.

IMT: Knežević, Bastaja, Delević, Džinović, Kijevčanin, Krstić, Lambulić, Luković, Lutovac, Radočaj, Terzić.

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju IMT u utakmici 28. kola Superlige Srbije.

Zvezda je lider na tabeli sa 68 bodova, četiri više od drugoplasiranog Partizana.

IMT je 12 na tabeli sa 28 poena.

Trener crveno-belihVladan Milojević oprezan je pred ovaj meč.

"IMT je dobro organizovana ekipa sa jasnim smernicama i zahtevima. Vidi se rad trenera, a uz to imaju i mnogo kvalitetnih mladih igrača, što im je filozofija. Veoma su jaki kao kolektiv. Ne mislim da nekadašnji igrači Zvezde ili večitog rivala sutra imati veći motiv od drugih. Svako hoće da se pokaže. Mi moramo da izađemo na teren i odigramo onako kako treniramo i radimo. Želimo da dižemo formu i budemo bolji iz utakmice u utakmicu", objasnio je Milojević.

Utakmica se igra na stadionu " Rajko Mitić" sa početkom u 19 časova.