ZVEZDA TEŠKOM MUKOM PROŠLA KROZ SURDULICU: Fenjeraš ŽESTOKO namučio šampiona, Katai sa DVA gola slomio BEDEM Radnika!

superliga srbije

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnik u Surdulici rezultatom 2:0 u okviru 29. kola Superlige Srbije.

Oba gola postigao je Aleksandar Katai u finišu meča, najpre u 75. pa u 87. minutu.

Zvezda se neočekivano žestoko namučuila u Surdulici.

Bedem domaćina je dugo odolevao, ali je Katai po ko zna put spasao crno-bele.

Zvezda je prva na tabeli sa 74 boda. Trenutno uz meč više ima sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Partizan, koji kasnije igra sa Novim Pazarom.

Radnik je poslednji na tabeli sa svega 14 bodova.

Crveno-beli su ovom pobedom osigurali prvo mesto u regularnom delu prvenstva, i prednost domaćeg terene u trećem ovosezonskom "večitom derbiju" protiv Partizana koji će se igrati u plej-ofu.

U poslednjem kolu regularnog dela, Zvezda će dočekati Železničar, dok će Radnik gostovati Napretku

1 / 5 Foto: Starsport

2. POLUVREME

90. minut - Utakmica je produžena za četiri minuta.

87. minut GOL , 0:2. KATAI! Nakon centaršuta Mijailovića sa desne strane, Katai glavom sa dva metra plasira loptu u mrežu.

81. minut - Opao je ritam meća nakon vodećeg gola Zvezde.

75. minut - GOL, 0:1, KATAI! Sjajna asistencija Krasoa za Kataija koji efektnim udarcem pogađa mrežu domaćina. Sjajna akcija crveno-belih.

70. minut - Katai je nakon prodora odlično šutirao, ali lopta pogađa stativu.

68. minut- Lopta je došla do Hvanga nakon centaršuta sa leve strane. Korejanac je loše zahvatiom loptu i propala je velika prillika za Zvezdu.

65. minut - Velika šansa za Radnik. Čumić je uposlio Hajdarevića, a Glazer fantastičnom intervencijom sprečio siguran gol.

63. minut - U igri je Kraso umesto Ivanića.

60. minut - Katai je centrirao, natrčao Šerif, ali je šutirao pored gola.

56. minut - Napada Zvezda, igraju se bukvalno viktorije pred golom domaćina.

52. minut - Velika inicijativa Zvezde, pokušao je Katai lob udarcem za malo preko gola.

Zvezda

48. minut - Prva šansa u nastavku. Pokuša je Ivanić iskosa sa desne strane, negde na ivici šesnaesterca, ali je šutirao preko gola.

46. minut - Meč je prekinut zbog bakljade Zvezdinih navijača.

46. minut - Milojević je reagovao izmenom. U igri je Katai umesto Olajinke.

Zvezda

1. POLUVREME

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za četiri minuta.

40. minut - Jako loš teren u Ivanjici, Zvezda se muči da razvije svoju igru.

34. minut - Napada Zvezda, ali bez prave sanse, domaćin vreba iz kontre.

27. minut - Zbog velike vrućine meč je na kratko prekinut.

23. minut- Sjajna prilika za Kangu, ali od svega samo korner.

16. minut - Ivanić je oduzeo loptu na centru, povukao kontru, uposlio Šerifa na kontra strani ali je napadač gostiju vrlo loše šutirao - daleko od gola.

10. minut - Prva ozbiljna prilika za Zvezdu

Zvezda

Šutirao je Hvan sa ivice kaznenog prostora, odbranio je Ranđelović.

5. minut - Prva pretnja Crvene zvezde

Centaršut sa oko 40 metara ka levoj strani napada gostujućeg tima, ipak je bio prejak.

4. minut - Radnik prvi pripretio

Domaćin je pokušao po desnoj strani, usledio je centaršut, a Glazer siguran.

1. minut - Počeo je meč u Surdulici

Sa centra su krenuli domaći fudbaleri.

Fudbaleri Crvene zvezde danas od 16 časova gostuju Radniku u Surdulici u okviru 29. kola Superlige Srbije.

Sudija: Stanko Ostraćanin

Radnik: Ranđelović - Abubakar, Anđelković, Čumić, Gašić - Hajdarević, Jovanović, Kadijević, Oreščanin - Rustemović, Vranjanin

Crvena zvezda: Glazer - Mijailović, Spajić, Điga, Rodić - Hvang, Kanga - Stamenić, Olajinka, Ivanić - Endijae

Uoči meča:

Očekivanja pred meč izneo je trener crveno-belih Vladan Milojević, uvek oprezan, posebno kada su ovakve utakmice u pitanju.

- Uprkos stanju na tabeli ekipe Radnika, smatram da je utakmica za pažnju. Gledali smo ih u zadnjim mečevima, davali su maksimum i siguran sam da će im biti izazov da pred punim stadionom odigraju protiv Zvezde. Neće biti lako i imam pun respekt prema Radniku. Ne postoje unapred upisani bodovi, i uvek razmišljam kao da je preko puta nas najbolji mogući protivnik - počeo je Milojević.

Vladan Milojević

Smatra Milojević da u pojedinim trenucima, tim iz Surdulice nije imao ni sreće.

- Đorđević radi dobar posao i na mnogo utakmica je Radnik nesrećno primao golove, neke koje u ovom rangu takmičenja ne bi trebalo. Ipak, to je sastavni deo igre. Očekujem takmičarski Radnik sa dobrom taktikom koju će trener postaviti kako bi izvukao maksimum. Biće teška utakmica.

Fudbaleri Crvene zvezde i Radnika odigrali su 20 utakmica.

Crveno-beli su slavili na 18 susreta, jednom je bilo nerešeno, a jednom je Radnik trijumfovao. Gol razlika iznosi 67:12 za Zvezdu. Poslednju utakmicu na Marakani rešio je tim iz Beograda u svoju korist rezultatom 3:1. Golove za Zvezdu postigli su Jovan Mijatović, Uroš Spajić i Gelor Kanga, dok je strelac za Radnik bio Nemanja Tomašević.Aj brate