VLAHOVIĆU PRIZNAT, PA PONIŠTEN GOL: Srpski as matirao bivši klub, ali VAR mu nije dao da prekine prokletstvo!

Serija A

U toku je utakmica između Juventusa i Fiorentine u italijanskoj Seriji A.

Juventus vodi 1:0, a srpski golgeter Dušan Vlahović duplirao je prednost domaćina u 32. minutu ali je VAR na žalost poništio gol posle par minuta provere.

Čudno zvuči podatak da slavni Juventus nije zabeležio nijednu pobedu u prvenstvu u martu.

Serija loših rezultata poklopila se sa suspenzijom Dušana Vlahovića, jednako kao što je njegov povratak doneo i trijumf "Staroj dami" u kupu.

U Torinu od 20.45 gostuje Fjorentina, a Juventus ima imperativ pobede kako bi sačuvao mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Interesantno je da Vlahović nikada do sada nije postigao gol bivšem klubu. Ali, sa druge strane, brojke pokazuju da je Juventus sa njim daleko bolja ekipa. Kada je srpski as na terenu "Stara dama" u proseku postiže 1.85 golova i ostvaja 2.25 bodova po meču. Bez njega učinak je 0.8 bodova po meču i 0.8 golova po meču.

Vlahović je trenutno drugi strelac lige sa 15 golova, a ima i četiri asistencije.