JOVANOVIĆ ODVEO PARTIZAN U POLUFINALE KUPA SRBIJE: Golman crno-belih sprečio senzaciju u Humskoj

KUP SRBIJE

Fudbaleri Partizana plasirali su se u polufinale Kupa Srbije.

Crno-beli su slavili nad Vodžovcem posle penal serije sa 6:4 (u regularnom delu igre 1:1 (1:0)).

Prvi gol na meču postigao je Samed Baždar u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, a rezultat u Himskoj je poravnao Stefan Pirgić golčinom u 90. minutu.

Kako u regularnom delu utakmice pitanje pobednika nije rešeno, prešlo se na penal seriju u kojoj je zablistao golman crno-belih Aleksandar Jovanović. Čuvar mreže domaćeg tima odbranio je dva penala i tako svoj tim odveo u polufinale nacionalnog kupa.

Partizan, Voždovac

Nastavili su crno-beli mučenje u Kupu Srbije. Nisu bili ubedljivi na meču protiv Jedinstva sa Uba, Grafičar su eliminisali posle penal serije, a sa Voždovcem se ponovila ista priča.

Partizan je stigao do prednosti u poslednjim sekundama prvog poluvremena. Aranđel Stojković je sa svoje polovine proigrao Sameda Baždara, koji je izašao sam ispred golmana i preciznim udarcem pogodio donji desni ugao.

U 67. minutu nakon igranja rukom Nemanje Nikolića u svom šesnaestercu sudija Ivan Stamenković je posle gledanja VAR-a dosudio penal za Voždovac. Odgovornost je preuzeo Flemings, ali je golman Partizana odlično reagovao i odbranio njegov udarac.

Partizan je tražio penal u 84. minutu nakon igranja rukom jednog fudbalera Voždovca, ali ovoga puta se nisu oglasile sudije iz VAR sobe.

Voždovac je prelepim udarcem Stefana Pirgića sa ivice šesnaesterca stigao do izjednačenja i penala.

Penal serija je startovala još jednom odbranom Aleksandra Jovanovića, ovoga puta je zaustavio udarac Neškovića. Sa druge strane Janković je bio siguran i doneo prednost Partizanu.

U drugoj seriji Đurđević je pogodio za Voždovac, a Nikolić je sigurnim udarcem vratio prednost crno-belima.

Petrović je snažnim udarcem doneo izjednačenje Voždovcu, ali je Antić preciznim udarcem doneo novu prednost Partizanu.

Fleming se ju četvrtoj seriji uspeo uz dosta sreće da savlada Jovanovića, dok je sa druge strane Zahid bio siguran.

U petoj seriji, Jovanović je odbranio penal Pirgiću i odveo Partizan u polufinale Kupa Srbije.

1:0 - Janković precizan sa "bele tačke"

0:0 - Nešković šutira - brani Jovanović!

FK Voždovac

2. POLUVREME

90+5. minut - Kraj regularnog dela igre! Gledaćemo penale!

90+4. minut - Igra se nervozno na obe strane - žuti karon za Flemingsa!

90. minut - Igraće se još pet minuta!

90. minut - GOL! Stefan Pirgić golčinom u 90. minutu poravnao rezultat u Humskoj!

87. minut - DVOSTRUKA IZMENA KOD PARTIZANA: Kalulu i Ovusu izlaze, Janković i Šćekić na terenu.

82. minut - Pokušava Petrović iz kornera, ali Jovanović je bio dobro postavljen.

78. minut: Partizan sve više pritiska, Zahid je lepo gađao, međutim Gudžulić je to odbio.

70. minut - Flemings šutira sa "bele tačke", ali Jovanović brani!

59. minut - BUĆE PENAL ZA VOŽDOVAC! Posle pregleda VAR sudija Stamenković je pokazao na "belu tačku".

68. minut - GLEDAĆE SE VAR!

66. minut - SUMNJIVA SITUACIJA NA MEČU! Fudbaleri Voždovca traže penal - Nikolić je igrao rukom?! Čeka se reakcija VAR sobe...

59. minut - DVOSTRUKA IZMENA KOD PARTIZANA: Kalulu i Natho izlaze, Nikolić i Zahid su na terenu.

54. minut - TROSTRUKA IZMENA KOD VOŽDOVCA: Izašli su iz igre Vilka, Teodorović i Pavlović, a ušli su Petrović, Flemings i Nešković.

52. minut - PRILIKA ZA PARTIZAN: Severina je centrirao na peterac gde se ubacio Kalulu, ali je ta lopta otišla preko gola.

50. minut - IZMENA KOD VOŽDOVCA: Na terenu je Đurđević, izašao je Savić.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

1. POLUVREME

45+2. minut - GOL! BAŽDAR POSTIŽE GOL U POSLEDNJIM SEKUNDAMA PRVOG POLUVREMENA!

45. minut - Igraće se još dva minuta.

43. minut - KAKVA ŠANSA ZA DOMAĆE! Odbrana Voždovca je sa gol linije "skinula" loptu koju su svi već videli u mreži!

42. minut - JOŠ JEDNA PRILIKA ZA PARTIZAN! Kalulu je bio sam pred golmanom gostiju, ali je Gudžulić odbranio!

40. minut - PRILIKA ZA PARTIZAN! Severina sa desne strane prebacio loptu na levu, Antić je vratio loptu Severini, usledio je njegov sjajan šut ali nekoliko centimentra pored stative.

35. minut - Uspavanka u Humskoj!

27. minut - Partizan uglavnom napada, Voždovac odoleva tim naletima...

24. minut - PAUZA ZA OSVEŽENJE! Sudija je svirao kartku pauzu kako bi se fudbaleri oba tima osvežili zbog visoke temperature u aprilu.

16. minut - Lepa prilika za Voždovac, ali se Pavlović nije snašao pred golom Jovanovića, nespretno je šutirao, a golman crno-belih nije imao težak zadatak.

15. minut - Pokušava Antić sa leve strane, poslao je dobru loptu - lepa zamisao, ali u šensanestecu nije bilo nikoga da realizuje pogodak.

13. minut - KAKVA ŠANSA ZA PARTIZAN - BAŽDAR JE IMAO ZICER! Bio je sam pred golom, ali se sapleo i pao na nekoliko metara od gola gostiju.

12. minut - Izjednačena igra oba tima, bez prave prilike da ugroze gol protivnika.

7. minut - Za sada domaći tim ima blagu inicijativu.

15.00 - Sudija Ivan Stamenković je označio početak meča!

14.55 - NASTUP DEČIJEG HORA SA KOSOVA I METOHIJE

Dečiji hor iz južne srpske pokrajine Kosova i Metohije otpevao je himnu Srbije "Bože pravde" pred početak četvrtfinalnog duela između Partizana i Voždovca.

01:13

Mladi vokalni solisti sa KiM pevaju Bože Pravde

Poznati sastavi:

Partizan: Jovanović, Stojković, Marković, Antić, Filipović, Ovusu, Kastiljo, Natho, Severina, Kalulu, Baždar

Voždovac: Gudžulić, Lukić, Savić, Antonijević, Matić, Krpić, Pavlović, Pirgić, Vujanović, Rodrigo, Teodorović

Odigrali su fudbaleri Voždovca i Partizana više nego zanimljivu prvenstvenu utakmicu, koja je rešena golom u nadoknadi vremena, a sada ih čeka novi duel, ovog puta u Kupu Srbije.

"Teško je dva puta za sedam dana igrati sa istim rivalom, uprkos tome što je ovaj duel drugačiji od prvenstvenog. Tada su u opticaju bili bodovi, sada poraz izbacuje iz igre za domaći trofej", rekao je Igor Duljaj, pa nastavio:

"Odlično se poznajemo, Voždovac mnogo dobro igra, ali bez pozitivnih rezultata. Niz neuspeha mora da se prekine, nadam se da neće protiv Partizana. Odlična su ekipa, mlada i poletna, umeju da igraju. Imamo i mi imperativ, željni su i ljudi iz kluba, pogotovo navijači Partizana prolaska u narednu rundu", poručio je trener Partizana.

Igor Duljaj

Trener Voždovca Nikola Mitić veruje da njegov tim može do iznenađenja.

"Kao što sam istakao i pre nekoliko dana posle utakmice, drugo poluvreme je model kako želimo da izgledamo i da igramo protiv Partizana. Ono što ćemo probati da promenimo je to prvo poluvreme u kom smo igrali u nekom grču. Očekujem dobru utakmicu, svi uslovi će biti ispunjeni da se to i desi. Dobar teren i nadam se što veći broj ljudi na tribinama ići će u prilog obe ekipe", rekao je Mitić.