ZVEZDI USPAVANKA U LUČANIMA: Dragović pogodio za nova tri boda!

superliga

MLADOST - CRVENA ZVEZDA 0:1 (0:0)

1 / 6 Foto: Nikola Gligic/Starsport.rs

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Mladost u Lučanima rezultatom 1:0 u okviru 34. kola Superlige Srbije. Gol odluke postigao je Aleksandar Dragović u 69. minutu, nakon što se najbolje snašao u kaznenom prostoru gostiju. Lepa scena viđena je pre početka susreta kada su igrači Mladost napravili špalir da pozdrave nove/stare šampione Srbije. Uručeno je cveće kapitenu Aleksandru Dragoviću, a atmosfera je bila svečana. Situacija na terenu nije bila toliko interesantna. Zvezda je izašla u podmlađenom sastavu sa Šljivićem, Radojevićem i Sremčevićem, a nismo videli puno prilika za gol u prvom poluvremenu. Drugi deo igre nam je doneo više uzbuđenja, a na kraju možemo reči da su crveno-beli rutinski slavili. Milojević je napravio trostruku izmenu, na teren je poslao Krasoa, Ivanića i Hvanga, a ovo je promenilo ritam meča. Kraso pogaša stativu na asistenciju Ivanića samo minut nakon ulaska na teren. Endiaj je ušao umesto Kataija u 75. minutu, a propustio je nekoliko izglednih prilika za ubedljiviju pobedu. Sve u svemu, lagana pobeda Zvezde, kojoj će fokus biti na finalu Kupa protiv Vojvodine koje se igra 21. marta.

Tok meča:

Drugo poluvreme:

89. minut - Faul za Zvezdu, Kraso je šutirao, ali neprecizno.

78. minut - Endiaj menja Kataija.

75. minut - Trostruka izmena u Mladosti, ulaze Divac, Pribaković i Alempijević, a izlaze Milošević, Udovičić i Žunić

69. minut - GOOL! Kraso je centrirao, lopta se odbila od Varjačića, došla do Dragovića koji je zakucao u mrežu sa dva metra.

65. minut - Velika šansa za Mladost, Silue je izašao sam ispred Glazera, ali je šutirao u njega.

63. minut - Korner za Zvezdu, Hvang je centrirao, ali samo do Stamenkovića

61. minut - Zvezda je pojačala pritisak, steže se obruč ispred gola Mladosti, ali za sada bez uspeha.

57. minut - Kraso pogađa stativu. Sjajna akcija Zvezde i pas Ivanića, ali je okvir gola sprečio vođstvo! Umalo da u prvom napadu nakon ulaska Ivanić i Kraso budu heroji.

56. minut - Trostruka izmena u Zvezdi. Hvang, Ivanić i Kraso, umesto Šljivića, Sremčevića i Radojevića.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Prvo poluvreme:

45. minut - Korner za Crvenu zvezdu, Kanga je centrirao, ali bez problema za odbranu domaćih.

41. minut - Slobodan udarac za Zvezdu sa 18 metara, Katai je uzeo zalet, šutirao, ali samo do živog zida.

39. minut - Pokušala je Mladost iz kontre, ali je Žunić faulirao Dragovića.

30. minut - Kanga je šutirao, ali preko gola. Zvezda je malo pojačala pritisak.

29. minut - Najbolja šansa za Zvezdu, Šljivić je vratio loptu glavom ispred gola Stamenkovića, ali niko od saigrača nije uspeo da dođe do nje.

27. minut - Najbolja prilika na meču za domaće. Varjačić je centrirao, a Udovičić šutirao - pravo u Glazera.

18. minut - Prilika za Zvezdu. Kanga je centrirao, a Olajinki je malo nedostajalo da zahvatim loptu ispred gola Stamenkovića.

11. minut - Mirno je u Lučanima, bez ozbiljnijih prilika.

1. minut - Počela je utakmica u Lučanima.

Pre meča:

Sastavi timova:

Mladost: Stamenković - Andrić, Bojić, Joksimović, Milošević - Pejović, Tumbasević, Udovičić, Varjačić - Veličković, Žunić

Crvena zvezda: Glazer - Mimović, Radojević, Điga, Dragović - Mijailović, Kanga - Šljivić, Olajinka, Katai - Sremčević

Lepa scena u Lučanima, igrači Mladosti su napravili špalir za šampione!

Fudbaleri Mladosti i Crvene zvezde igraju meč plej-ofa Superlige Srbije.

Utakmica počinje od 18.30 na stadionu u Lučanima.

Crvena zvezda je u prošlom kolu obezbedila titulu šampiona Srbije, tako da će ovo biti lepa prilika da šansu dobiju neki igrači koji su imali manju minutažu.

Mladost je na sedmom mestu, ne mogu da se plasiraju u Evropu, tako da ni za njih ovaj meč nema poseban rezultatski značaj.

Motiv naravno postoji, želja za dobrim rezultatom protiv najbolje ekipe u zemlji.

Očekuje nas lepa fudbalska predstava.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević izuzetno poštuje narednog rivala.

- Ekipa Mladosti je apsolutno zasluženo u plej-ofu. Ispratili smo prethodne utakmice tima iz Lučana. Rasterećeni su i uvek igraju dobro i na strani, a pogotovo kada su domaćini. Imaju spoj izuzetnih igrača, koji su dosta iskusni, ali u poslednje vreme su predstavili i par dobrih mladih igrača. Mislim da su jaki kao kolektiv. Očekuje nas teška utakmica, kao i sve prethodne koje smo odigrali. Svi igrači su spremni. Nemamo kadrovskih problema, videćemo još danas. Imali smo par dana odmora. Mislim da će svi biti spremni, pitanje je samo za koji sastav ćemo se opredeliti - rekao je trener šampiona Srbije.